reklamı kapat

Justin Sun Önderliğindeki Tron Hız Kesmiyor!

Kripto paralar listesinde 9. sıraya yükselen Tron, ekosistem olarak da büyümeye devam ediyor.
20:00
12 Ocak 2019

An itibariyle en büyük 9. kripto para Tron son zamanlarda belki de en çok geliştirme yapan ve ismini duyuran kripto para. Tron için bu senenin en büyük haberi ise hiç şüphesiz BitTorrent token’ın (BBT) geliştirileceğinin duyurulması oldu.

BTT haberi Tron fiyatında büyük artışa sebep oldu. Tron CEO’su Justin Sun BTT’nin TRX sahiplerine airdrop’la dağıtılacağını ve her iki topluluğun da güçlü bağlara sahip olduğunu kaydetti. Sonrasında birçok borsa airdrop’a destek vereceğini açıkladı.

Öte yandan Ambcrypto’nun haberine göre Tron, ağındaki merkezsiz uygulamalar bakımından büyük gelişim gösterdi. Justin Sun her zamanki gibi bu konuya Twitter adresinden şu sözlerle değindi:

Tron an itibariyle DappRadar’a göre 100’ün üzerinde, dappreview’e göre 133 merkezsiz uygulamaya sahip. Her gün 2-3 merkezsiz uygulama başlatılıyor ve niTROn2019 ve TRON accerelator programı sayesinde çok yakında 200’ü geçeceğiz!

Tron, accerelator (hızlandırıcı) programını Aralık 2018’de başlatmıştı. Program dahilinde toplamda 1 milyon dolar ödül, Tron ağında cüzdan ve Blockchain tabanlı tarayıcı geliştiren geliştiricilere dağıtılacak. Tron’un tarihteki ilk zirvesi de önümüzdeki hafta San Francisco’da düzenlenecek. Kripto para camiasından tanındık kişilerin katılacağı 2 günlük etkinlikte aynı zamanda BitTorrent ve Project Atlas hakkında daha fazla bilgi paylaşılacak.

Tron bu haftanın en dikkat çeken kripto parası oldu. Tron yaptığı yükselişle birlikte top 10’un dışındayken bir anda kendini 9. sırada buldu. Öte yandan BitTorrent’in eski çalışanlarından Simon Morris Tron’u ve Justin Sun’ı ağır sözlerle eleştirmişti. Konuyla ilgili haberimizi buradan okuyabilirsiniz. Her ne kadar Tron marketing bakımından en etkili kripto paralardan biri olsa da bu tür eleştiriler Tron’un ve Justin Sun’ın itibarını zedeliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun