JasmyCoin Nedir?

JasmyCoin, ERC 20 standardını temel alıyor. Kullanılabilirliğini sınırlamayan token çok çeşitli amaçlara sahip olabilir.
16:00
23 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

JasmyCoin, ERC 20 standardını temel alıyor. Token, belirtilmemiş sayıda kişi ve işletme tarafından, değer değişiminin veya hizmetler için ödemenin kanıtı olarak dijital cihazları kullanarak token’ları aktarmak için de kullanılabilir. Kullanılabilirliğini sınırlamayan token çok çeşitli amaçlara sahip olabilir.

JasmyCoin (JASMY) Nedir?

Jasmy, kullanıcıların Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarından oluşturulan verilerini çeşitli işletmelere satabilecekleri bir veri pazarı projesidir. JASMY, Jasmy veri platformunda ödeme para birimi olarak hizmet veren yerel yardımcı program token’ıdır.

Jasmy, veri alışverişini merkezi olmayan bir şekilde sağladığı için daha güvenli bir altyapı oluşturduğunu bildiriyor:

  • IoT stratejisi ve yönetim desteği Jasmy, ürün planlamasından IoT’nin tanıtımına ve diğer tüm yollara yardımcı olmaya kadar müşteri şirketle iletişim halinde kalır ve IoT dönüşümü yoluyla sonuçlar üretir.
  • IoT cihazları sağlama IoT, sensörlerle algılanan ve ölçülen bilgileri gönderme ve alma ve ayrıca uzaktan kontrol için komut gönderme ve alma gibi işlevlere sahip bir IoT cihazı gerektirir.
  • IoT platformu Jasmy, kendi felsefesini ve en son blok zinciri teknolojisini kullanarak IoT cihazlarından gönderilen bilgileri güvenli ve etkili bir şekilde yönetebilen bir IoT platformu sağlar.

Jasmy Leage, birlikte yenilik yapmayı hedefleyen geliştiricileri destekleyen bir topluluktur. Japonya’nın veri toplumuna yenilik getirmek için bir araya gelen geliştiriciler ve düşünürler ile bilrikte Jasmy, IoT platformuna dayalıdır ve birbirleriyle rekabet eder.

Yapılan açıklamalara göre proje, çok çeşitli geliştiriciler (mühendisler, iş planlamacıları) için içeriği geliştirecek ve kolaylaştıracaklar.

JASMY Coin Yorum

JASMY coin özellikle Binance listelenmesi sonrasında yatırımcının ve analistlerin ilgisini çekti. Projenin IoT sistemlerine odaklanıyor olması ise dikkat çeken bir başka özellikle olarak karşımıza çıkıyor. Analistlerin ve yatırımcıların JASMY coin ile ilgili düşüncelerini, güncel rakamlara bakarak daha net yorumlayabiliriz.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,1965 dolardan işlem gören Jasmy Coin, CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin karşısında da0.000003498 BTC ile işlem görüyor. Bunların yanı sıra 934,525,793 USD işlem hacmi ile piyasa değeri açısından 218. sırada yer alan Jasmy Coin’ın ortalama 24 saatlik işlem hacminin 628,615,926 USD olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan bu noktada Jasmy token’ın 2 Temuuz 2021’de 0,0083 dolar ile en dip seviyeyi ve 16 Şubat 2021’de 4,99 dolar ile en yüksek seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

JasmyCoin Nasıl Alınır?

JASMY Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

JASMY Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından JASMY Coin’in işlem gördüğü BUSD, Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB) ve Tether (USDT) alarak JASMY işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar