X


İsviçre’den, Kripto Para Regülasyonlarına Yönelik Ek Düzenlemeler

İsviçre, ülkede kripto para birimlerine daha yasal bir temel sağlamak amacıyla, kolları sıvadı.
18:40
12 Ekim 2021

İsviçre, kripto para endüstrisine rehberlik edecek düzenleyici bir çerçeve oluşturmak amacıyla yasal reformlar ve lisanlar getiriyor.

Yasal Bir Zemin Oluşturulmak İsteniyor

2021’de İsviçre, kripto para ekosistemine yasal bir temel sağlamak amacıyla hem kurumsal hem de finansal yasalar çıkardı. Son iki yılda, ülkede kripto para alanında faaliyet gösteren birçok platform da, faaliyetlerine devam edebilmek adına lisanlarını aldı.

Çin ve Amerika Birleşik Devletleri gibi kripto para birimlerine mesafeli bir tutum içinde olan ülkelere karşın İsviçre, biraz daha tarafsız bir bir bölgede duruyor. Bu bağlamda Avrupa ülkesi, kripto para endüstrisi için güvenli bir sığınak kabul ediliyor. Yetkililer, ülkede blok zinciri ekosistemi ile geleneksel işletmeler arasındaki boşluğu kapatmaya çalışıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Regülasyonlar Faydalı Olabilir

Yasal düzenlemeler, aslında henüz yeni bir endüstri için oldukça faydalıdır. Tabi burada önemli olan, regülasyonların düzenleme getirilecek endüstriyi sarsıcı nitelikte olmamasıdır. Ayrıca bu yasal düzenlemeler, özellikle şirket hisseleri veya NFT‘ler için mülkiyet hakları gibi blok zinciri uyumlu menkul kıymetler oluştururken de iş modellerini ve gelir planlarını yönlendirmeye yardımcı olur.

Ülkede, Kripto Para Endüstrisine Yönelik Birçok Endişe Var

Kripto para regülasyonları yolunda kaydedilen ilerlemelere rağmen finansa sektörü, kripto para endüstrisine yönelik şüphelerini sürdürüyor. Çoğu banka, kripto para fonları ile yasa dışı faaliyetler ve kara para aklama faaliyetleri konusunda endişeli. Bu nedenle birçok finans kurumu, kripto para piyasasına adım atma konusunda oldukça temkinli.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar