X


Ethereum Teknik Analizi: ETH Yorumları ve Güçlü Trend Sinyalleri

Ethereum yorumları.
18:05
12 Ekim 2021

En büyük altcoin Ethereum (ETH), 3.500 dolar seviyelerindeki seyrini sürdürürken zincir içi verileri güçlü kalmaya devam ediyor. Ethereum, güçlü bir direnç noktası ile karşı karşıya kalırken henüz bu bölge kırılamadı.

Ethereum Verileri Neye İşaret Ediyor?

Santiment verilerine göre zincir içi veriler, borsalardaki sermayenin yeniden dağıtılması nedeniyle uzun vadede en popüler ikinci kripto para birimi Ethereum‘un yükselişini gösteriyor. Sağlanan verilerde Ethereum balinaları düzenli olarak cüzdanlarında daha fazla fon biriktiriyor. Bu noktada balina düzeyindeki bireysel cüzdanların sayısı kademeli olarak artıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bireysel yatırımcıların sahip olduğu daha fazla Ethereum ile piyasada daha az satış baskısı kaydedildi. Oranlar, Kasım 2020’den bu yana önemli ölçüde büyürken herhangi bir zayıflık belirtisi göstermezken bir önceki ATH ağustos ayında görülmüştü.

Bununla birlikte zincir içi veriler çok sayıda kripto paranın cüzdanlardan borsalara taşındığını gösteriyor. Borsa dışı cüzdanların boyutu ile fiyat arasındaki korelasyon gözlemleniyor. Ethereum, yukarıda belirtilen gösterge ile aynı eğilimi takip ediyor.

Ethereum Fiyatı

En popüler ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde 3.603 dolara kadar tırmandı. Ancak lider Bitcoin’in pazar hakimiyetinin artması altcoin fiyatlarını baskıladı. Birçok altcoin kızıla bürünürken Bitcoin, 57.000 dolar seviyelerindeki seyrini sürdürdü.

En büyük altcoin Ethereum, 5 ay önce 4.362 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Uzmanlar ETH London Hard Fork’u ile deflasyonist yapıya bürünen popüler kripto para için beklentilerini bir hayli yükseltti. Bazı analistler uzun vadede Ethereum için 30.000 dolarlık fiyat tahminleri belirledi. Birçok uzman, önümüzdeki dönemde ETH’nin yeni bir ATH kaydedeceğine inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar