X


INS Ecosystem’le Tüketim Alışkanlıkları Değişiyor

13:45
13 Mart 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın ilk merkezsiz sebze meyve marketi INS Ecosystem, e-ticaret alanında lider lojistik ve postacılık şirketi PostNL ile anlaşmaya vardığını duyurdu. Sebze meyve piyasasında yıllık 35.7 milyar euro ciroya sahip Hollanda’da faaliyet gösteren PostNL INS Ecosystem mallarını dağıtarak bu büyük pazarda INS’nin payını artırmayı hedefliyor.

INS Ecosystem kurucu ortağı Peter Fedchenkov:

“’Doğrudan müşteriye’ modelini tüm dünyadan üreticiler için ilk opsiyon haline getirmek için tedarik zincirini olabildiğince efektif bir şekilde yönetip malların doğru adrese ulaşmasını sağlamamız şart. PostNL Benelüks’te haftalık 675 bin paket ve 8 milyon mektup ortalamasını yakalayarak rüştünü ispatladı. Böylesine başarılı bir organizasyonla partnerlik yapmaktan ötürü çok mutluyuz.”

INS Ecosystem’i kullanan üreticiler perakende aracılara ihtiyaç duymadan müşterilere ürünlerini doğrudan ulaştırabilir ve internet alışverişlerinden yaklaşık %30 tasarruf yapabilir. Tüketicilerse çiftçiler de dahil hem global hem de yerel üreticilere ulaşabilir ve daha düşük gönderim ücreti öder.

Posta ve lojistik şirketi PostNL fiziksel dünyayla online dünyayı birbirine bağlıyor. Akıllı ağlar, dijital uygulamalar ve etkili iletişim kanalları sayesinde şirket gün geçtikçe hizmet ağını genişletiyor. Benelüks ülkelerindeki en eski postacılık kurumu olması sebebiyle en geniş ve gelişmiş mektup, kargo ve e-ticaret ağına sahip PostNL besin lojistiği alanında da söz sahibi olmak istiyor. Şirket bünyesinde toplamda 44 bin kişi çalışıyor.

Hızlı tüketim ürünleri alanında faaliyet gösteren tüm dünyadan 7 büyük şirketin direkt olarak müşteriye mal satışı yapma fikrine büyük ilgi gösterdiği biliniyor. Faaliyetlerini bu yıl Hollanda’dan başlatacak INS Ecosystem’in CEO’su Peter Fedchenkov son olarak şunları ifade ediyor:

“Hollanda’da yaptığımız partnerlik anlaşması gelecek güzel günlerin habercisi niteliğinde. Tüketim maddeleri sektöründe yapmak istediğimiz devrim yolunda bölgenin lider lojistik şirketiyle sağladığımız bu anlaşma bizim için çok büyük bir adım.”

INS Ecosystem’e dair daha fazla bilgiye projenin web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER