İki Dev Borsa, Popüler Şaka Para Birimini Listeledi! Fiyatı Yüzde 40 Arttı

İki dev borsa bu popüler şaka para birimini listeledi, fiyat fırladı.
10:00
24 Aralık 2021
İki Dev Borsa, Popüler Şaka Para Birimini Listeledi! Fiyatı Yüzde 40 Arttı
Okuma Süresi: 2 Dakika

Adını Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan alan bir şaka (meme) para birimi olan Dogelon Mars (ELON), geçtiğimiz Ekim ayında popüler kripto para borsası OKEx’te listelendikten sonra büyük borsalarda önemli bir çekiş kazanmaya başladı.

2 Dev Borsa, Dogelon’u (ELON) Listeledi

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Huobi, bugün erken saatlerde yaptığı yeni bir duyuru ile popüler şaka para birimi Dogelon Mars‘ı (ELON) listelediğini duyurdu.

Huobi’nin duyurusuna göre kullanıcılar, 24 Aralık’ta Türkiye saatiyle 09.00’da yeterli hacmi olması durumunda alım satım işlemleri yapmaya başlayabilecekler.

Huobi tarafından yapılan duyurunun tamamı şu şekilde;

“Değerli Kullanıcılar,

Huobi Global, 24 Aralık saat 06:00’da (UTC) Dogelon Mars (ELON) spot ticaretini (ELON/USDT) başlatacak.

Açılış Kısıtlaması: Ticaret başladıktan sonraki ilk 3 dakika boyunca Huobi Global, ELON Limit Emirlerinin fiyatını açılış fiyatının 5 katından fazla olmayacak şekilde sınırlayacaktır. Normal ticaret, 3 dakikalık açılış fiyatı kısıtlamasından sonra devam edecektir.”

Ayrıca Tyler ve Cameron Winklevoss tarafından yönetilen popüler kripto para borsası Gemini de bugün erken saatlerde bir duyuru yayınladı ve Dogelon Mars’ın (ELON) artık web sitesinde ve mobil uygulamasında kullanılabileceğini duyurdu.

Gemini tarafından yapılan duyuruya göre, popüler şaka para birimi şu anda sadece ABD doları, Kanada doları, İngiliz sterlini ve Euro karşısında alınıp satılabilecek.

Fiyat Fırladı

Popüler kripto para borsaları Huobi ve Gemini’den gelen Dogelon Mars (ELON) listeleme duyuruları popüler şaka para biriminin fiyatında büyük artışa neden oldu. Öyle ki ELON, borsa listelemelerinden hemen önce 0.0000013 dolardan işlem görürken dev borsaların listeleme duyurusuyla birlikte fiyat %40’lık bir artışla 0.000001865 dolar seviyesine kadar yükseldi.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla popüler şaka para birimi ELON, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %39.5’lik artışla 0.000001858 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Dogelon Mars Nedir?

Dogelon Mars, Dogecoin çılgınlığının zirvesinde Nisan ayında Ethereum blok zincirinde piyasaya sürülen bir ERC-20 token’ıdır.

Tesla ve SpaceX CEO’su ile hiçbir şekilde ilişkili olmamasına rağmen, ELON önemli bir takipçi kitlesi kazanmayı başardı. Öyle ki Dogelon Mars’ın resmi Twitter hesabı 322.000’den fazla takipçi ile oldukça büyük bir kitleye sahip.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar