Binance, 2 Yeni Altcoin’i Listeliyor! Fiyatlar Artışa Geçti

Popüler kripto para borsası Binance, yayınladığı yeni bir duyuru ile iki yeni altcoin'i listeleyeceğini açıkladı.
10:59
24 Aralık 2021
Binance 2 Yeni Altcoin'i Listeliyor! Fiyatlar Artışa Geçti
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para borsası Binance, bugün sabahın erken saatlerinde yeni bir duyuru yayınladı. Binance’in duyurusuna göre borsa iki yeni altcoin‘i platformuna ekleyeceğini duyurdu. Binance’in duyurusuyla birlikte fiyatlar artışa geçti. İşte Binance’in listeleme haberinin detayları…

Binance 2 Yeni Altcoin’i Listeliyor

Piyasa hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, sabah saat 4.58’de yeni bir duyuru yayınladı. Popüler kripto para borsası Binance, yayınladığı duyuruda iki yeni altcoin’i platformuna ekleyeceğini açıkladı.

Binance‘in resmi web sitesinde yayınlanan duyuruya göre, borsa 24 Aralık tarihinde Türkiye saatiyle 11.00’da Spell Token’ı (SEPLL) ve TerraUSD’yi (UST) platformuna ekleyeceğini bildirdi.

Binance tarafından yapılan duyurunun tamamı şu şekilde;

“Binance, Spell Token (SPELL) ve TerraUSD (UST) listeleyecek ve 2021-12-24’te 08.00 UTC’de SPELL/BTC, SPELL/BUSD, SPELL/USDT, UST/BTC, UST/BUSD ve UST/USDT ticaret çiftleri için alım satıma başlayacak.

Kullanıcılar artık ticarete hazırlık olarak SPELL ve UST yatırmaya başlayabilir. SPELL ve UST için para çekme işlemleri 2021-12-25 08:00’de (UTC) açılacaktır.

Not: Binance yalnızca SPELL Avalanche C-Chain ve ERC-20 token yatırma ve çekme işlemlerini destekleyecek.
Para çekme açık süresi, kullanıcıların referansı için tahmini bir süredir. Kullanıcılar para çekme sayfasında gerçek durumu görebilir.”

Altcoin’ler Artışa Geçti

Dev kripto para borsası Binance’in listeleme duyuruları genellikle atcoin’in fiyatında büyük artışlara neden oluyor. Öyle ki bu kez de benzer bir durum gerçekleşti.

Spell Token (SPELL), listeleme duyurusunun hemen ardından %18’lik bir artış kaydetti. Popüler kripto para birimi içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %7’lik bir artışla 0.02572 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Spell Token (SPELL) Nedir?

Spell Token (SPELL), kullanıcıların faiz getiren kripto varlıkları (yvYFI, yvUSDT, yvUSDC, xSUSHI gibi) şeklinde teminat yatırmalarını sağlayan bir platform olan Abracadabra.money’i yöneten bir tokendır. 1,00 ABD Doları değerini korumaya çalışır.

Kullanıcılar, kendilerine platform oy hakları ve protokol tarafından oluşturulan ücretler için talepte bulunacak sSPELL token’larını elde etmek için SPELL‘i stake edebilirler.

Spell Token ayrıca, CoinMarketCap verilerine göre kripto para birimleri sıralamasında 2800. sırada yer alırken altcoin toplamda 210 milyar arza sahiptir.

TerraUSD (UST) Nedir?

TerraUSD, Ethereum üzerinde çalışan ve 1,00 ABD Doları değerini korumaya çalışan merkezi olmayan bir stabilcoin’dir. Merkezi stabilcoin’lerin aksine, UST bir banka hesabında ABD doları ile desteklenmez. Bunun yerine, 1 TerraUSD basmak için 1,00 ABD Doları değerinde TerraUSD’nin rezerv varlığı (LUNA) yakılmalıdır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar