reklamı kapat

İddia: Facebook’un Kripto Parası Üçüncü Çeyrekte Geliyor!

Yeni ortaya atılan bir iddiaya göre Facebook'un kendi kripto para birimi çok yakında piyasaya çıkabilir.
11:00
10 Mayıs 2019
  • Ahmet BalıkesirliAhmet Balıkesirli

8 Mayıs tarihinde Bloomberg tarafından aktarılan bir habere göre, sosyal medya devi Facebook iddia edilen kripto para birimi piyasaya sürümü öncesi PayPal çalışanlarından oluşan bir ekibi bünyesine kattı.

Blockchain ve ödeme sektörüne planlı girişi ile ilgili haberlerle bir yıldır gündemden düşmeyen Facebook, Bloomberg’in ulaştığı kaynaklara göre kendi kripto para birimini 2019 yılının üçüncü çeyreğinde resmen piyasaya sürebilir. Platform 2018 yılından itibaren kendi blockchain departmanını kurmuş ve eski PayPal başkanlarından birisi olan David Marcus‘u bu ekibin başına atamıştı.

Şimdi ise yeni yapılan işe alımlar ile beraber söz konusu 50 kişilik blockchain ekibinin %20’si, 2000’li yıllarda PayPal bünyesinde çeşitli yöneticilikler yürüten ve ”PayPal Mafyası” olarak bilinen bir gruptan oluşmakta. Ödeme sektöründe ve e-ödeme alanında inanılmaz gelişmeler elde eden zamanının PayPal Mafyası içerisinde Elon Musk, Reid Hoffman ve Peter Thiel gibi isimler yer almaktaydı.

Facebook Görüşmelere Başladı

Facebook kendi kripto para projesi ile ilgili çok büyük ve çeşitli gelişmelere imza attı. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde ”Libra” markasının ticari haklarını satın almıştı. Bloomberg konu hakkında yayınladığı bir başka haberde Facebook içerisinde kripto para projesinin ”Libra Projesi” olarak anıldığını vurgulamıştı ve bu marka haklarının tescillenmesi bu konuda önemli bir kanıt oldu.

Sosyal medya devi bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde kendi platformundaki kripto para tabanlı reklam politikalarında yumuşamaya gitmiş ve başka bir önemli sinyal vermişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.