reklamı kapat

Binance’den Çalınan BTC’ler, 7 Adrese Aktarıldı!

Binance kripto para borsasından çalınan 7.000 Bitcoin harekete geçti.
10:00
10 Mayıs 2019

9 Mayıs tarihinde The Block tarafından aktarılan bilgilere göre, 7 Mayıs tarihinde yaşanan Binance hacklenmesi ile ilgili etkinlikler sürüyor ve hackerlar paraları aktarmanın yollarını arıyorlar.

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından birisi olan Binance  7 Mayıs tarihinde 7.074 Bitcoin kaybettiği bir saldırıya uğradı ve yaklaşık 42 milyon dolarlık zarar etti. Hackerlar ilk olarak çaldıkları 7.000 üzerinde Bitcoin’i 44 farklı adrese bazıları küçük bazıları büyük miktarlarda olmak üzere yönlendirdi ki bunların 21 tanesi SegWit aktif edilmiş adresler konumundaydı.

The Block’un aktardığına göre 44 adreste yer alan fonlar daha sonra altı tanesinin 1,060.6’şar BTC tuttuğu, bir tanesinin ise 707.1 BTC’ye sahip olduğu toplam yedi adrese gönderildi. Kara para aklamayı önleme ve anti terörizm firması Confirm de kendi analizlerinde 1,227 BTC’nin birisinde 707, diğerinde ise 520 Bitcoin tutacak şekilde iki adrese aktarıldığını not etmişti.

Changpeng Zhao Tepki Çekti

Binance CEO’su Changpeng Zhao hacklenmeden sonra kendi Twitter hesabından yaptığı canlı soru cevap etkinliğinde topluluğun hacklenme konusundaki endişelerini gidermeye çalıştı ancak bu esnada Bitcoin ağını yeniden organize etme ve geriye döndürme gibi çok tepki geçen bir öneride de bulundu.

CZ’nin bu önerisi ve bunu düşünmesi bile birçok kripto para yatırımcısını şoke etti ki durum ciddi sayıda eleştiriye de neden oldu. Ünlü CEO daha sonra yaptığı açıklamalarda hatasını kabul edip böyle bir şeyin zaten mümkün olamayacağını ve buna güçlerinin yetmeyeceğini ima etti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun