reklamı kapat

Hive’ın Değeri Bittrex Üzerinde STEEM’i Geçti!

Hive, birim fiyatı ile herkesi şaşırtıyor.
23:00
23 Mart 2020

Steem blockchain ağı ile ilgili sıkıntılar Tron Foundation kurucusu Justin Sun’ın Steemit platformunu satın aldığını açıklamasından beri sürüyor. Steemit’i satın alan Justin Sun bu sayede çok fazla STEEM coin’ine sahip oldu ve bunlarla ciddi bir oy hakkına da ulaştı.

Steem topluluğu ise Justin Sun‘ın kontrolü ele geçirmesini engellemek için resmen savaş başlatarak büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi. Justin Sun ve Steem topluluğu arasında başlayan tartışmalar ve sorunlar, bir hard fork ile sonuçlandı ve Hive (HIVE) kripto para birimi ortaya çıktı.

Hive’a Olan İlgi, Steem’e Olan İlgiyi Geçti!

Hive’ın hard fork’unun Binance ve Huobi kripto para borsaları tarafından desteklendiği haberi Steem’in değerini üçe katlamasına neden olmuştu.

Şimdilerde ise Hive’ın değerinin özellikle Bittrex kripto para borsasında Steem’in değerini geçtiği ortaya çıktı. Bittrex kripto para borsasına bakıldığında bu yazının kaleme alındığı an itibariyle HIVE’ın birim fiyatının 0,193 dolar, STEEM’in birim fiyatı ise 0,154 olarak gözüküyor.

İki kripto para birimi arasındaki fark %20 seviyelerinde ve bu durum büyük bir şaşkınlık yarattı. Hive temel olarak Steem ağından ortaya çıkan bir kripto para ve Steem sahiplerine eşdeğer Hive dağıtımı yapılmıştı. Bu da insanların teknik olarak aynı kripto paraya sahip olmalarına rağmen Hive tercih etmeye başladığını gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.