reklamı kapat

Analist: İnsanlar Kriz Anında Bitcoin Değil, Nakit İstiyor!

Bitcoin kriz anında güvenilebilecek bir varlık mı?
11:00
23 Mart 2020

Dünya’nın sadece sağlık sistemi değil aynı zamanda finans sistemi de oldukça zor günlerden geçiyor. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan kriz birçok geleneksel piyasa ile birlikte güvenli liman olarak görülen kripto para piyasalarının da rekor düşüş yaşamasına yol açtı. Bitcoin (BTC) birçok kişiye göre güvenli bir varlık ve kriz anında yükselecek bir para birimi olarak görülürken yaşanan bu sert düşüş birçok yatırımcıyı ise şoke etti.

İnsanlar Kriz Anında Bitcoin Tercih Etmiyor Mu?

ABD Federal Rezerv‘in devamlı olarak para pompalaması ilk başlarda birçok BTC yatırımcısını sevindirse de sonuç beklendiği gibi olmadı ve Dolar birçok gelişmekte olan piyasada artış yaşamayı sürdürüyor. Önde gelen kripto para analistlerinden Satoshi Flipper ise temelde BTC’nin avantajlı olduğunu belirtmesine rağmen insanların neden nakit para tercih ettiğini açıkladı.

Analiste göre birçok insan “tam olarak nasıl çalıştığını anlamadıkları spekülatif bir varlığı seçmek” yerine, direkt olarak ABD hükümetinin garantisi altındaki doları seçmeyi tercih ediyor.

Analist açıklamasının devamında doların daha önceki krizlerde de diğer güvenli liman varlıklarını solladığını ve altının bile yerini kaptırdığını belirtti:

“Belirsizlik anlarında insanlar anlamadıkları spekülatif varlıklar yerine nakit para istiyorlar. Ben de sizinle aynı görüşü paylaşıyorum ancak şu an Bitcoin zamanı değil. “

Yine de Bitcoin’in ekonomik kriz esnasında bir sigorta olacağını düşünenler de yok değil. BTC ilk başta ağır satış darbesi ile büyük bir düşüş yaşasa da yavaş yavaş yükselişe geçmiş gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun