X


“Her Çıkışın Bir İnişi Vardır”: Dogecoin (DOGE) Düşüyor

Son zamanlarda inanılmaz oranlarda artış gösteren Dogecoin'in fiyatı düşmeye başladı.
08:30
3 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dogecoin (DOGE) son zamanların en çok konuşulan kripto paraları arasında gösterilebilir. Oldukça kısa bir süre içerisinde büyük bir oranda değer kazanan altcoin kullanıcılar arasında bir hayli popüler hale gelmişti. Ancak DOGE fiyatı son yirmi dört saatte büyük oranlarda geriledi.

Dogecoin’in çoğu yatırımcıyı şaşırtan etkileyici performansını siz kıymetli okurlarımızla paylaşmıştık. Dogecoin ve Ethereum zincirleri arasında sağlanacağı duyurulan Blockchain köprüsü haberlerinin ardından fiyatını önemli ölçüde artıran DOGE 2 Eylül Pazar günü düşüşe geçti.

Çoğu piyasa analisti, yorumcusu ve kullanıcısı yükselen Dogecoin fiyatının etkine kapılmıştı. Hatta DOGE fiyatında görülen bu olağanüstü yükselişi bir sonraki altcoin sezonunun başlangıcı şeklinde yorumlayan dahi olmuştu. Ancak çoğu Bitcoin kullanıcısının geçmişte de tecrübe ettiği üzere, anormal fiyat artışlarının çok uzun sürmediği bilinen bir gerçek. Haberin hazırlandığı sıralarda alınan coinmarketcap’e verilerine göre Dogecoin son yirmi dört saatte yaklaşık %20 oranında değer kaybetti.

Yahoo Finance etkisi

Son zamanlarda Dogecoin’in çok konuşulmasının tek nedeni birden artan ya da düşen fiyatı değil. Kripto paranın benimsenmesi ve gelişim süreci de kullanıcıların gündemini meşgul ediyor. Piyasada yankılanan olumlu haberler de altcoin’in fiyatının artmasına neden oluyor.

Dogecoin’e katkı sağlayan etmenler arasında geçtiğimiz günlerde kripto dünyasının gündemine bomba gibi düşen Yahoo Finance da yer alıyor. Dünyanın en popüler finans sitelerinden Yahoo Finance şaşırtıcı bir açıklamayla Dogecoin işlemlerine kendi ekosisteminde destek vereceğini açıklamıştı. Ünlü platform Dogecoin’in yanısıra BTC, ETH ve LTC işlemlerini de destekleyecek.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar