X


Yahoo Finance’tan Devrim Niteliğinde Hamle

Kripto paralar her geçen gün benimsenme oranlarını artırıyor. Platformuna üç farklı coin ekleyen Yahoo Finance bu orana katkı sağlayan platformlar arasına girdi.
08:00
30 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin öncülüğünde büyümeye devam eden kripto paralar benimsenme hususunda bir adım daha ilerlemeyi başardı. Yahoo Finance; platformuna Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) işlemlerini eklediğini duyurdu.

Kripto para kullanıcıları arasındaki tanındık isimlerden Pompiano bu güzel haberi esprili bir dille topluluğa duyurdu. “Kripto para kabul etme virüsü yola çıktı” şeklinde konuşan Pompiano şu sözlerle açıklamalarını sürdürdü:

Yahoo Finance üzerinden artık Bitcoin, Ethereum ve Litecoin satın alabilirsiniz. Virüs yayılmaya başladı.

Bu gelişmenin kripto para topluluğu için oldukça önemli bir eşik olması yadsınamayacak bir gerçek. Çoğu piyasa uzmanına göre kripto paraların her aşamada daha fazla kabul edildiğini gösteren bu tür olaylar, fiyatların büyük ölçüde artmasına neden olabilir. Hatta böylesi gelişmeler gelecekte Bitcoin ETF’lerinin kabul edilip edilmemesine dahi etki edebilir.

Yahoo Finance platformuna eklenen kripto paralar arasında Bitcoin ile Ethereum’un yanında Litecoin’in yer alması dikkat çekiyor. Piyasa değeri bakımından Litecoin’e göre daha iyi dereceye sahip Ripple’ın XRP’si ya da Bitcoin Cash platform tarafından tercih edilmedi. Yahoo Finance’ın bu davranışından hoşnut olmayan bazı kullanıcıların bulunduğunu görüyoruz.

Kripto para benimsenmesi

Kripto para sevdalılarının hayallerini süsleyen benimsenme oranına ulaşabilmek için hemen her sektörden birçok unsurun bu yeni varlık sınıfını kabul etmesi gerekiyor. Devlet yetkililerinden kripto paralara yönelik yapılan yorum ve düzenlemeler bu süreci doğrudan etkileyebiliyor.

Bazı yorumların kınama boyutuna vardığını belirten John McAfee şu ifadelerle devlet yetkililerine ve halka adeta bir çağrıda bulunuyor:

Ne yapabiliriz? Harekete geçin. Milletvekillerine haber gönderin. Aptalca gibi görünebilir ama milletvekilleri halen iktidardayken onların çalışmasını sağlayın. Bankalarınıza gidin ve kripto para işlemlerine izin vermelerini talep edin. Eğer hayır derlerse onlara bunu yapabilecek başka bir banka bilip bilmediklerini sorun. Kredi kartı şirketlerinden kripto para ödemelerine izin vermelerini talep edin.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar