X


Ne Ayı Ne Boğa; Dogecoin’le Köpek Sezonu Başladı!

Dogecoin'de son günlerde büyük bir artış yaşandı.
17:00
1 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dogecoin son günlerde fiyat ve hacim bakımından büyük bir artış trendine girdi. Artış Doge ile ETH arasında köprü işlevi görecek Dogethereum’un faaliyete geçmesiyle birlikte başladı.

Dogecoin, kripto para tarihinin en ilginç hikayelerinden birine sahip. İnternet meme’i sonucu, yani şaka amaçlı geliştirilen Dogecoin ilginç bir şekilde yatırımcılar arasında popülerliğe ulaştı. 2013’ün sonlarında geliştirilen ve Shiba Inu cinsi bir köpeği logo olarak kullanan Dogecoin 30 Ağustos’ta 0,0026 dolar dolaylarında işlem görüyordu. Dogecoin bugün 0,0058 dolar seviyesine kadar çıktı. Haberimizin hazırlandığı sırada 0,0056 dolardan işlem gören Dogecoin günlük bazda %53’lük bir yükseliş yaşadı. 30 Ağustos’tan beri de %100’ün üzerinde değer kazandı.

Dogecoin’in hacminde de büyük bir artış yaşandı. Öyle ki 3 saatlik 2.000 dolar hacmi 20 bin doların üzerine çıktı. Yani %900’luk bir hacim artışı yaşandı.

Kripto para topluluğu tarafından genellikle bağış yapmak için kullanılan Dogecoin çoğu borsada BTC ve Tether’a karşı işlem görüyor. Doge işlem hacminin en yüksek olduğu borsalar Gate.io, Bittrex, Poloniex ve HitBTC.

650 milyon dolar piyasa değerine ulaşan Dogecoin listede 21. sıraya yükseldi. Doge’daki bu yükseliş Dogethereum’un 13 aylık bir çalışma sonucunda faaliyete geçmesine bağlanıyor. Doge ve Ethereum topluluklarının işbirliği sonucu geliştirilen projeyle iki kripto para birbirine bağlanacak ve akıllı sözleşmeler başta olmak üzere Ethereum’un bazı özellikleri Dogecoin’de kullanılabilecek.

Kaynak: cryptoglobe.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER