X


HARD Protocol Coin Nasıl Alınır?

HARD Protocol Coin nedir, nasıl alınır?
14:00
4 Mart 2021

HARD Protocol, Kava üzerine inşa edilmiş, zincirler arası varlıkların ödünç verilmesini ve borçlanılmasını sağlayan merkezi olmayan bir para piyasasıdır. HARD Protocol, BTC, XRP, BNB, BUSD ve USDX için arz yönlü mevduatları destekler. Platform, desteklenen varlıklar için aşırı teminatlı borçlanmaya izin vermeyi hedefliyor.

HARD Protocol (HARD) Nedir?

HARD Protocol, BTC, XRP, BNB, BUSD, KAVA, USDX ve diğerleri dahil olmak üzere çok çeşitli varlıklar ile ödünç verme, ödünç alma ve kazanma yeteneği sağlamayı amaçlayan dijital varlıklar için zincirler arası bir para piyasasıdır. Çapraz zincir köprüler, Chainlink oracle’ları, Tendermint mutabakat mekanizmasından güvenlik ve DeFi uygulamaları ve hizmetleri için bir temel olarak tasarlanmış diğer altyapılar sağlayan birlikte çalışabilir Kava blok zinciri üzerine inşa edilmiştir.

Bunun yanında HARD token’ı, platform yönetişim oylaması için, borç verenler ve borç alanlar için bir ödül olarak ve platformdaki KAVA token’ı pay sahipleri için kullanılır. HARD token’ı, platformun yerel yönetim token’ıdırve aşağıdaki mevcut ve planlanan kullanım durumlarına sahiptir:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.
  • Likidite madenciliği ödülleri: HARD token’ı, desteklenen varlıkları yatıran veya ödünç alan kullanıcılara ödenir.
  • Yönetim oylaması: HARD token sahipleri, platform yönetişim oylamasına katılabilir ve HARD ödülleri kazanabilir.

Ödül olarak dağıtılan tüm HARD token’ları akıllı bir sözleşme ile kilitlenir. Daha uzun hak kazanma programlarına sahip HARD token’larını talep eden kullanıcılar ise daha fazla token alır. Token kullanımları için kesin seçenekler yönetim oylamasına tabidir.

Bunlara ek olarak HARD token’ın birincil rolü, sahiplerine platformda bir oy hakkı vermektir. Toplu olarak HARD sahipleri, hangi varlıkların sunulacağı, ödüllerin varlıklar arasında nasıl dağıtılacağı ve herhangi bir platform ücretinin belirlenmesi gibi protokolün temel parametrelerini yönetmekten sorumludur.

Yazının kaleme alındığı sırada 1,63 dolardan işlem gören HARD Protocol Coin, HARD BTC işlem çiftinde de 0.00003270 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 82,858,038 USD işlem hacmi ile 313. sırada yer alan HARD Protocol Coin son 24 saat içindeki işlem hacminin de 23,707,081 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 19 Şubat 2021 tarihinde 2,67  dolar ile rekor kıran HARD Coin, 14 Kasım 2020 tarihinde 0,3810 dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 51,041,667 adet HARD Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 200.000.000 HARD Coin’e ulaşması bekleniyor.

HARD Coin Nereden Alınır?

HARD Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

HARD Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından HARD Coin’in işlem gördüğü BUSD, Binance Coin (BNB) Tether (USDT) ya da Bitcoin (BTC) alarak HARD işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunların yanında Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar