X


Groestlcoin Nasıl Alınır?

Groestlcoin nedir, nasıl alınır?
10:37
4 Mart 2021

Igor Janson tarafından 2014 yılında kurulan Groestlcoin, merkezi olmayan blok zinciri tabanlı eşler arası bir kripto para birimidir.

Groestlcoin (GRS) Nedir?

Groestlcoin  ana odak noktası, ASIC ve çoklu havuz direncinin kullanılması yoluyla madenciliğin merkezsizleştirmesidir. Bu nedenle GRS, madencilik yapmak için büyük miktarda donanım veya enerji gerektirmez ve algoritma, CPU’lu kullanıcıların kar elde etmesine olanak tanır.

Groestlcoin, groestl algoritması kullanılarak çıkarılır. Özel olarak AES ile aynı S-Box kullanması nedeniyle seçilmiştir. GRS, eşler arası modeli temel alan açık kaynaklı bir yazılımdır, yani bu işlemlerin herhangi bir aracı olmadan iki taraf arasında gerçekleştiği anlamına gelir. Bunun yerine işlemler, bağımsız katılımcılardan oluşan küresel bir ağ olan node’lar tarafından doğrulanır ve açık bir deftere kaydedilir.

Groestlcoin’in temel amacı, günlük gerçek dünya ödemeleri için işlevsel olmaktır. Bunun içinde işlemlerin çok kısa sürede onaylanması hedefleniyor. Ayrıca platform, Bitcoin gibi çok büyük ağlar için yetersiz olacak bilgi işlem gücüne sahip kişilerin Groestlcoin madenciliği yapmasına imkan veriyor.

Öte yandan Groestlcoin’in arkasındaki ekip, Bitcoin’de gördükleri sorunları iyileştirmeyi hedefliyor ve bu iyileştirmeler, kripto para birimlerini ASIC’e dirençli ve bedelsiz hale getirmeyi içeriyor.

Groestlcoin, Hollanda kökenli Gruve_P olarak da bilinen Igor Janson tarafından kuruldu.

Ek olarak GRS coin gizlilik odaklıdır ve arkasındaki ekibin kimliği de gizlidir. Bununla birlikte ekip sürekli olarak geliştirme güncellemelerini yayınlar ve gerçek zamanlı yol haritası güncellemeleri sağlar.

Groestlcoin’in yeler kripto para birimi olan GRS , yazının kaleme alındığı an itibari ile CoinMarketCap verilerine göre 51,565,548 dolar 409. sırada yer alıyor. Bunun yanında dolar karşısında 0,6691 USD ile işlem gören GRS Coin’in 24 saatlik işlem hacminin de 14,289,678 olduğu belirtilebilir.

Bitcoin karşısında 0.00001345 BTC ile işlem gören GRS Coin, 17 Kasım 2014 tarihinde 0,00006 dolar ile dip seviyeyi görürken 21 Aralık 2017 tarihinde 2,69 dolar ile de rekor kırdı. Şu anda dolaşımda 77,056,789 adet GRS Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 105.000.000 GRS coin’e ulaşacağı ifade ediliyor.

GRS Coin Nereden Alınır?

GRS Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

GRS Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından GRS Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC) alarak GRS işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar