reklamı kapat

Hangi Firma Binance’ın Yeni Ortağı Oldu?

Binance risk yönetimi firması IdentityMind ile ortaklığa vardığını duyurdu.
10:00
27 Mart 2019

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance 26 Mart Salı günü yayımladığı bir blog gönderisiyle yeni bir ortaklığa vardığını duyurdu. Risk yönetimi firması IdentityMind ile anlaşma imzalayan dev borsanın müşterini tanı (KYC) ve kara para aklamayı önleme (AML) tedbirlerine yönelik bir hamle yaptığı belirtiliyor. Bu ortaklığın ardından Binance, IdentityMind tarafından sunulan KYC ve AML araçlarını kullanacak.

Binance Faaliyetleri Sürüyor

Kripto para borsaları tarafından gerçekleştirilen faaliyetler sonucunda ekosistem gelişiminin hızlandığı söylenebilir. Binance kullanıcılarına daha kaliteli hizmetler sunmak ya da herkes için daha güvenli bir piyasa ortamı sağlanmasına yardımcı olmak adına birçok faaliyet gerçekleştiriyor. Borsa tarafından başlatılan ve yeni token’ların piyasaya sürülmesine yardımcı olan LaunchPad platformunu bu faaliyetlere örnek olarak gösterebiliriz. Platforma ilişkin yayımladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz. Binance’ın IdentityMind ortaklığı da güvenliği hedef alan çalışmalardan.

Kriptolara Duyulan Güven

Borsanın baş uyum görevlisi Samuel Lim ortaklık hakkında açıklamada bulundu. Lim’e göre bu ortaklığın en temel amacı dünya çapındaki finansal kuruluşların piyasaya duyduğu güveni güçlendirmek. Ayrıca Lim borsanın devletlerin düzenleyici ilkeleriyle uyumlu yeni güvenlik sistemleri geliştirmek istediğini de dile getiriyor. Binance’ın bu noktada ekosistemin geleceğini doğrudan etkileyebilecek bir adım attığı öngörülebilir.

IdentityMind CEO’su Garrett Gafke de Binance’ın elde ettiği dev işlem hacimlerine işaret ederek yeni ortaklıktan duyduğu heyecanı dile getiriyor. Gafke, firmasının küresel Binance işlemleriyle ilgili güvenlik beklentilerini karşılayabilecek bir platform tasarladığını iddia etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.