Binance Launchpad Nedir?

Launchpad, Blockchain projelerinin fon toplamasına ve ekosistemde ismini duyurmasına yardımcı olan bir platformdur.
12:30
31 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance kripto para piyasasını geliştirecek yeni projeleri desteklemeye devam ediyor. Dünyanın en büyük borsaları arasında yer alan Binance, Launchpad uygulamasını kullanıcısıyla buluşturduğunu duyurdu.

Binance Launchpad

Binance’in en son projesi Launchpad hayata geçti. Kayıt olmak için Binance Launchpad Kayıt linkini kullanabilirsiniz. “Fırlatma rampası” anlamına gelen Launchpad, Blockchain projelerinin fon toplamasına ve kripto para ekosisteminde ismini duyurmasına yardımcı bir platform olarak tanımlanıyor. Binance’in resmi blog yazısında platformun 2019’da her ay bir token’ın başlatılmasına vesile olacağı aktarılmıştı. Kriterleri karşılayan projeler Binance’in 10 milyonun üzerindeki kullanıcı tabanına tanıtılıyor.

Yazıda bir detay oldukça dikkat çekici: ABD’nin de dahil olduğu toplam 29 ülkenin vatandaşlarının platformdaki token satışlarına katılma hakkı bulunmuyor. Platform iki temel amaca hizmet eden projelere odaklanıyor: Daha çok geliştirme yapma ve benimsenmeyi artırma. Binance, yatırım birimi Binance Labs’te halihazırda 21 projeye destek sağlıyor.

Binance Coin (BNB)

Binance Launchpad üzerinde token satışlarına katılmak için BNB (Binance Coin) sahibi olmak gerekiyor. Launchpad üzerinde token satışlarına nasıl katılım sağlayabileceğinizi öğrenmek için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Launchpad Token’ları

Rampadan fırlatılacak token’lardan ilki, BitTorrent’in token’ı BTT oldu. Tron’a bağlı dünyaca ünlü P2P dosya paylaşım platformu BitTorrent’in BTT token’ıyla daha iyi bir dosya paylaşım tecrübesi sunan (uzatılmış seeding süresi gibi) içerik yaratıcıları ödüllendirilecek. BitTorrent’in 138 ülkede 100 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğu aktarıldı.

Launchpad’deki diğer proje ise merkezsiz ve yapay zekalı bir Blockhain ağı olarak tanımlanan Fetch.AI oldu. Binance’a göre, proje kapsamında insan müdahalesi olmadan yapılacak işlemler için Otonom Ekonomik Temsilciler (AEA) kullanılacak ve bu AEA’ler kendilerini, cihazları, hizmetleri ve bireyleri temsil edecek. Henüz “deney” aşamasında olan proje için konaklama, taşımacılık, enerji ve tedarik zinciri sektörleri için kullanım durumlarının geliştirilmesi bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar