reklamı kapat

Blockchain, Geleceğin Dijital Toplumunun Temel Taşı Olacak

27 Mart 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Ant Finansal Hizmetler CEO’su Eric Jing, Üst Düzey Geliştirme Forum’unda Blockchain’i, “geleceğin dijital toplumunun güveninin temel taşı” olarak tanımladı.

2014 yılında kurulan ve Çin’in en büyük şirketlerinden olan Alibaba Grup’un iştiraki olan Ant Finansal Hizmetler’in CEO’u Eric Jing, Blockchain ve ICO’lar hakkında bazı açıklamalar yaptı.

Jing 24 Mart’ta gerçekleşen Forum’da yaptığı konuşmada, Blockchain’in uzun vadede göstereceği gelişmeler konusunda iyimser olduğunu belirtiyor. Ancak bu teknolojinin “büyük ölçekli bir çıkış” için henüz hazır olmadığını, şu an ki uygulamaların 1990’lardaki internet uygulamalarına benzediğini de söylüyor.

Blockchain’in doğasını “çok taraflı güven mekanizması” olarak tanımlayan Jing, bu teknolojinin 2-3 yıl içerisinde makul olarak kullanılabileceğini düşünüyor. Ayrıca Jing, uygulamaların güvenliği, kullanıcı bilgilerinin korunması ve Blockchain ağlarının işlem kapasitesi gibi sorunların çözülmesi gerektiğini de ekliyor.

Bunun yanında Jing, Ant Finansal Hizmetler’in tüm şirketler içinde en büyük Blockchain patentine sahip olduğunu söylüyor.

CEO ayrıca, ICO’lar hakkında da eleştirel yorumlarda bulunuyor. Jing, ICO’ların “hiçbir şey” kavramına dayandığını iddia ediyor. Ayrıca Ant Finansal Hizmetleri’nin ICO’ları bir para toplama seçeneği olarak görmediğini de söylüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.