X

Kripto Paralarda Günün Kazananı Tron

Bugün en çok değerlenen kripto paraların başında Tron geliyor.
19:22
5 Ocak 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tron Blockchain’inin kripto parası TRX bugün büyük bir yükselişe geçti. Bu artışı birinci nedeni, Tron’un sahibi olduğu BitTorrent platformunun BTT token’ının Binance’in Launchpad platformunda piyasaya sürüleceğinin açıklanması oldu.

100 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip P2P dosya paylaşım platformu BitTorrent’i Tron Vakfı 2018 yazında bünyesine katmıştı. Bu hamleyle birlikte TRX %17 değer kazanmıştı. Binance Launchpad’de işlem görecek BTT token, “BitTorrent eşlerinin daha iyi bir dosya paylaşım tecrübesi sunmasını sağlayacak aktiviteleri ödüllendirmek” için geliştirildi.

Binance’in en büyük kripto para borsası olduğunu düşünürsek Launchpad’in yeni geliştirilen projelere çok sayıda kullanıcı kazandıracağını öngörebiliriz. Hesabında TRX bulunduran kullanıcılar da BTT token’larıyla ödüllendirilecek.

Gelen haberlerle TRX top 100’ün en iyi performans gösteren kripto paralarından biri oldu. %1 ila %5 gibi küçük çaplı yükselişlerin hakim olduğu piyasada TRX an itibariyle %14 yükselişle 0,023 dolardan işlem görüyor. Tron bu yükselişle 1,148 milyar dolar piyasa değerine ulaştı ve kripto paralar listesinde 10. sıraya yükselmeyi başardı.

Yükselişin tek sebebi elbette BTT token’ı değil. Tron ve Tron CEO’su Justin Sun sosyal medyada belki de en aktif kripto para projesi/siması. Dolayısıyla Tron ağında yaşanan hemen hemen tüm gelişmelerden kripto para camiasının haberi oluyor. Bunların arasında Tron’daki geliştiricisi sayısının artması ve merkezsiz uygulama sayısında yaşanan patlama yer alıyor. Tron’un yayımladığı haftalık raporda, Tron ağında toplam 83 merkezsiz uygulamanın yer aldığı ve bu uygulamaların toplamda 1 milyonu aşan kullanıcıya sahip olduğu aktarıldı.

Kaynak: Cryptoglobe

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI