reklamı kapat

Tron 2019’a Hızlı Girdi

Haftalık merkezsiz uygulama raporunu yayımlayan Tron için 2019 son derece iyi başladı.
08:00
5 Ocak 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Mayıs 2018’de Ethereum Blockchain’inden çıkıp ana ağına geçen Tron o tarihten beri çok sayıda merkezsiz uygulamanın tercihi oldu. Bunlara Ethereum’dan Tron’a taşınan uygulamalar da dahil.

Tron’un son yayımladığı haftalık merkezsiz uygulama raporuna göre,  Tron ağında çalışan 83 merkezsiz uygulama bulunuyor. Bu uygulamalar toplamda 1 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip. Tron CEO’su Justin Sun raporda geçen şu ifadeleri Twitter hesabından paylaştı:

24 Aralık (2018) itibariyle Tron küresel ağındaki toplam hesap sayısı 1 milyonu geçti. 2018’in son gününe kadar Tron’daki merkezsiz uygulamaların sayısı 83’e ulaştı ve yılı başarıyla geride bıraktık.

Yalnızca yeni yılın ilk haftasında Tron ağına 20 yeni merkezsiz uygulama eklendi ve Tron 2019’a hızlı bir giriş yapmış oldu.

Tron’a eklenen merkezsiz uygulamalar

Tron’a geçtiğimiz hafta BitGuild tarafından geliştirilen TRONTRADE uygulaması eklendi. TRONTRADE Tron ağındaki 4. merkezsiz borsa olarak kayıtlara geçti. Borsada şu anda yalnızca bir ANTE işlem çifti işlem görüyor ve borsanın işlem hacmi şimdiden 8 milyon TRX’e ulaştı.

Tron’a eklenen merkezsiz uygulamaların belki de en ilginç olanı Fomo Sports. Gerçek spor müsabakalarına yönelik tahminler yapan uygulamanın kullanıcıları çekiliş havuzlarına katılabiliyor. Tamamen merkezsiz olan uygulamanın işlemesi için hiçbir insan müdahalesi gerekmiyor ve uygulamanın tüm kuralları açık kodla yazıldı.

Tron Red Envelope ve 12HourTeam bu hafta Tron platformuna eklenen diğer önemli merkezsiz uygulamalar.

Kaynak: Blokt

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.