reklamı kapat

Armstrong: “Bitcoin Benim İlk Aşkım”

Coinbase CEO'su Brian Armstrong Bitcoin'e yönelik ilgi çekici ifadelerde bulundu.
10:00
5 Ocak 2019

Kripto paraların lideri Bitcoin geçtiğimiz günlerde Genesis Block’unun kazılmasının onuncu yıl dönümünü kutladı. Konu kripto para dünyasının gündeminde geniş yer bulurken piyasadaki önemli isimler de bu önemli olay hakkında açıklamalar yaptı. Kripto para borsası Coinbase’in kurucusu ve CEO’su Brian Armstrong da bu isimlerden.

ABD merkezli Coinbase dünyadaki en büyük kripto borsa platformları arasında yer alıyor. Borsanın kurucusu ve CEO’su Brian Armstrong geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Bitcoin’in ilk bloğunun kazılmasının onuncu yıl dönümüne dikkat çekti. “Bitcoin benim ilk aşkım” şeklinde konuşan Armstrong kendi Twitter hesabı üzerinden konu hakkında bir dizi tweet yayımladı.

Sektörün önemli isimleri arasında gösterilen Armstrong söz konusu tweet’lerde kripto para sektörüne nasıl giriş yaptığını anlatıyor. Sektördeki birçok başarılı firmaya hayat veren ünlü girişimci şunları kaydetti:

Bitcoin tüm zamanların en önemli icatlarından birisidir ve küresel bir hareket başlatmıştır. Bitcoin’in etrafında oluşmuş büyük bir ekosistem görmek oldukça hoş ama Bitcoin benim ilk aşkım.

Açıklamalarında yeni Coinbase kullanıcıları için Bitcoin’in halen en popüler varlık olduğunu duyuran Armstrong uzun süredir kripto para hodl’layanların da BTC tercih ettiğini ifade etti.

Sosyal medya üzerinden kripto paralara yönelik açıklama yaparak birçok kullanıcıya ulaşan çok sayıda ünlü isim bulunuyor. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin ve Tron kurucusu Justin Sun bu isimlere örnek olarak gösterilebilir. Sektördeki önemli isimlerin paylaştığı tweet’ler zaman zaman kullanıcılar arasında geniş yankı uyandırabiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun