reklamı kapat

“Nakit Para Tarihe Karışacak, Bitcoin Nakit Paranın Yerini Alacak”

BitMEX Bitcoin'in 10. doğum gününü bir gazete ilanıyla kutladı ve BitMEX CEO'su Arthur Hayes Bitcoin hakkında bir yazı kaleme aldı.
5 Ocak 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Kripto para borsası BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes Bitcoin’in 3. yılında Britanyalı gazete okurları için bir yazı kaleme aldı. The Times’da yayımlanan makalede Hayes Bitcoin’in “yeni nakit para” olduğunu beyan etti.

Makalenin yayımlandığı sayının ön sayfasında Bitcoin’in 10. yaşı şu sözlerle kutlanıyor: “Teşekkürler Satoshi, sana borçluyuz. 10. yaş günün kutlu olsun Bitcoin.” Hayes makalede nakit paranın ölümünün “düşündüğünüzden çok daha yakın bir zamanda” geleceği tahmininde bulunuyor. Hayes:

Hükümetler ekonomilerini dijitalleştirmenin ve vatandaşları hakkındaki bilgilere her zamankinden çok karışmanın yollarını ararken nakit para ortadan kaybolacak. Düşündüğünüzden çok daha yakın bir zamanda nakit para gizlilik için yapılan bir seçim olmayacak veya başka herhangi bir şey için.

Ve sivil vatandaşlar Bitcoin’in doğasında var olan değeri takdir etmeye başlayacak çünkü nakit para tarihe karıştığında tedbirli bir şekilde değer saklama ve transfer etme kabiliyetleri ortadan kalkacak.

Bitcoin halen bir deney. Ancak 10 yıllık operasyon süresi boyunca – yazılım tarihinin resmen en büyük “bug ödülü”nü sunmasına rağmen – hack’lenmedi. Bitcoin; ortak bir amaç doğrultusunda birlikte çalışan birbirinden tamamen farklı sivil bireylerin inanılmaz bir başarısı.

En basit tabirle Bitcoin’in “belki de toplumun özel bir elektronik para formu umutlarının en iyisi” olduğunu belirten Hayes:

Gizlilik, bence iyi işleyen bir toplumun önemli bir parçası. Ahlaki ve hatta psikolojik sebeplerden ötürü kendi hayatları hakkında bazı detayları yalnızca kendilerinin bilmesi vatandaşların hakkı.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.