X


Binance, Ethereum’un Yeni Güncellemesini Destekleyecek

Binance, Ethereum işlemlerini geçici süre durduracak.
20:00
30 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, Ethereum‘un 1 Ocak tarihinde hayata geçirilecek olan Muir Glacier güncellemesini destekleyeceğini açıkladı. Binance güncelleme süresi boyunca ETH yatırma ve çekme işlemlerini askıya alıp, güncellemenin başarıyla tamamlanmasını bekleyecek.

Ethereum ağında 9.200.000 numaralı bloğa gelmeden Binance üzerindeki bütün ETH işlemleri durdurulacak. Ethereum alım satım işlemleri ise güncelleme süresi boyunca durumda etkilenmeyecek. Binance güncellemenin stabil bir hal aldığından emin olduktan sonra yeniden para yatırma ve çekme işlemlerini başlatacağını duyurdu.

Ethereum Güncellemeye Doymuyor

22 Kasım tarihinde ilk olarak dile getirilen Muir Glacier güncellemesi, 1 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirilecek. Aslında Istanbul hard fork’undan bu kadar kısa süre sonra ağın yine güncellemeye gitmesi çok fazla tepki almıştı. Ağın geliştirilmesine odaklanan Ethereum Cat Herders isimli bir grup, Muir Glacier’in sadece EIP 2384 isimli bir geliştirmeye sahip olduğunu dile getirdi. Bu geliştirme de Ethereum’un sözde zorluk bombasını 4.000.000 blok daha geciktirecek yani 611 gün sonra yapılmasını sağlayacak.

Ethereum’un zorluk bombası temel olarak ağın yeni bloklar oluşturmasını aşamalı olarak yavaşlatıp, sonunda durduracak bir güncelleme olarak biliniyor. Ethereum aslında bütün bu hazırlıkları Ethereum 2.0’a geçiş için yapıyor. Bu haberden de okuyabileceğiniz gibi Ethereum 2.0’ın 2020 yılında hayata geçirilmesi bekleniyor ve ağın bu büyük değişimi için birçok küçük değişime ihtiyacı var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar