X

Son Dakika: Binance’in Duyurusunun Ardından BNB Fiyatı Uçtu

Binance'in Binance Launchpad platformundaki token satışlarının yeni formatıyla ilgili duyurusunun ardından BNB fiyatı uçtu.
14:33
24 Mart 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance Launchpad’in formatı tamamen değişiyor. Yeni format borsa tarafından yapılan bir duyuruyla açıklandı. Buna göre platformdaki bir sonraki token satışında yeni “piyango formatı” geçerli olacak.

Piyango Formatının Detayları

Piyango formatı, “ilk gelen alır” sisteminin yerini alıyor. Bir kullanıcının başvurabileceği bilet sayısı, piyango gününe kadarki 20 günlük süreçte sahip olduğu Binance Coin (BNB) miktarına bağlı. Bir hesap en fazla 5 bilet alabilecek. Piyango çekilişi tamamen şeffaf ve rastgele bir şekilde yapılacak, biletler rastgele seçilecek. Borsa bunları bir örnek üzerinden açıkladı.

Örneğin 20 günlük periyotta 100-200 arası BNB’ye sahipsiniz, BNB bakiyeniz bu aralığın dışına çıkmadı. Her gece TR saatiyle 03.00’da her kullanıcının bakiyesi kaydedilecek. Şayet bu 20 günün herhangi birinde bakiye 200’ün altına düşerse kullanıcı daha düşük eşiğe koyulacak ve yalnızca 2 bilet alabilecek. Not: 100-200 BNB: 1 bilet hakkı, 200-300 BNB: 2 bilet hakkı, 300-400 BNB: 3 bilet hakkı, 400-500 BNB: 4 bilet hakkı ve 500 BNB’den fazlası 5 bilet anlamına geliyor.

Piyango tarihinden 24 saat önce kullanıcılar almak istedikleri bilet sayısını seçecek. Alınan bilet, aynı zamanda o biletlere karşılık token miktarını satın almak anlamına geliyor. Örneğin 5 bilete başvurdunuz ve 2 bilet kazandınız. Bu durumda yalnızca 2 bilet için (BNB cinsinden) ödeme yaparsınız. Piyango günü bilet eşleştirmesi yapıldıktan sonra bakiyenizden ödemeniz gereken miktar otomatik olarak düşecek. Not: Binance bir proje için dağıtılacak bilet sayısını önceden açıklayacak ve eşleştirme bu miktara bağlı olarak yapılacak. Aynı zamanda kazandığınız her bilet için o projeden 500 dolar değerinde token satın almış olursunuz.

BNB Coin Fiyatı

Binance açıklamanın sonunda Launchpad’deki bir sonraki projenin 2 hafta içinde açıklanacağını yazdı. Açıklamanın ardından BNB fiyatında büyük artış gözlendi. An itibariyle BNB %13,18 artışla 17,26 dolardan işlem görüyor ve listede 7. sırada yer alıyor. Binance Coin’le ilgili tanıtım yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar