Hangi Kripto Para Alınmalı? 2022’nin Ekim Ayında Alınabilecek En İyi 5 Altcoin

Hazırsanız hangi coinler yükselecek, hangi coin alınmalı, 2022'de hangi kripto paralar alınmalı, en iyi coin hangisi gibi birçok sorunun yanıtının yer aldığı yazımıza geçelim.
17:00
3 Ekim 2022
Okuma Süresi: 6 Dakika

2022, kripto paraların gördüğü en kötü yıllardan biri olma yolunda ilerlerken yılın son çeyreğine girildi. Kripto para yatırımcıları tüm zamanların en yüksek seviyelerinden (ATH’lar) büyük fiyat düşüşleri gördü. Artık Bitcoin (BTC) tutmak ve 10 bin doların altında bir yatırımla bir milyon dolar gibi paralar kazanmak için beklemek mümkün değil. Bununla birlikte, özellikle bu ayın kripto paralar için her zaman yükselişlerin yaşandığı bir ay olmasından dolayı Ekim’de ve sonraki aylarda büyük çıkış yapması beklenen birçok altcoin var. Hazırsanız hangi coinler yükselecek, hangi coin alınmalı, 2022’de hangi kripto paralar alınmalı, en iyi coin hangisi gibi birçok sorunun yanıtının yer aldığı yazımıza geçelim.

5) Chainlink (LINK)

Chainlink, akıllı sözleşmelerin küresel olarak birbirine bağlı olmasını sağlayan bir oracle platformu olarak öne çıkıyor. Chainlink, ayrıca zincir dışı kaynaklardan zincir içi akıllı sözleşme verilerini beslemek için kahin kullanan merkeziyetsiz bir düğüm (node) ağıdır. Ağın 2019’da piyasaya sürülmesinden bu yana, Blockchain’ler ve harici veri akışları ve olaylar arasında güvenli iletişim kurulmasını sağladı. Bu tür veri akışlarına örnek olarak hisse senedi fiyatlarını ve spor etkinliklerinden elde edilen sonuçları içerir.

Chainlink, yakın zaman önce Chainlink BUILD’i duyurdu. Chainlink BUILD, Chainlink hizmet sağlayıcılarına ağ ücretleri ve diğer teşvik vaatleri karşılığında ağın hizmetlerine daha iyi erişim ve teknik yardım sağlayarak, Chainlink ekosistemi içinde erken aşamadaki projelerin ve yerleşik projelerin büyümesini hızlandırmayı amaçlıyor. Topluluklar arasındaki ekonomik teşviklerin uyumluluğu iki sistemin de uzun vadeli sürdürülebilirliğini teşvik ediyor.

Teknik tarafta LINK‘in önündeki ilk direnç seviyesi 0,346 dolarda. Fiyata en yakın destek seviyesi ise 6,010 dolarda.

Chainlink (LINK) – En İyi Altcoin Hangisi

4) Polygon (MATIC)

Ethereum Blockchain’i için bir ölçeklendirme projesi olan Polygon, işlemleri daha kolay ve hızlı hale getirme amacıyla piyasaya sürüldü. Ethereum’da gerçekleşen işlem hacmini daha eşit bir şekilde yaymak için öne çıkan Polygon, yan zincirleri başka bir deyişle side chain’leri kullanır. Bir Layer 2 çözümü olan Polygon tam olarak buna odaklanmaktadır. MATIC fiyatı son iki ayda kayda değer bir toparlanma kaydetti. Yükseliş trendinin devamının bir parçası olarak fiyatın daha da yükselmesi bekleniyor. Kripto paralar için Ekim’in her zaman yukarı yönde hareketleri beraberinde getirdiği bir ay olmasından dolayı MATIC’in de bu aydan itibaren yükseliş trendini devam ettireceği üzerinde duruluyor.

Teknik tarafta MATIC’in önündeki en yakın direnç seviyesi 1,3377 dolarda. Fiyata en yakın destek seviyesi ise 0,344 dolarda.

Polygon (MATIC) – Hangi Kripto Para Alınmalı 2022

3) Cardano (ADA)

Cardano, Ekim ayında satın almak için en iyi 5 altcoin arasında 3’ncü sırada yer alıyor. Genel olarak Cardano, aslında en umut verici kripto para projelerinden biri. Kripto para projesi şu anda mevcut en gelişmiş ve sevilen hisse ispatı tabanlı kripto para olduğu için oldukça iyi bilinen bir kripto varlık. Cardano şüphesiz hakemli araştırmaların sonucunda titizlikle oluşturulmuş Blockchain platformlarından biri ve kripto para dünyasında hiç kimsenin buna itiraz etmesi söz konusu değil. Ancak ürettiği değer konusu tartışmaya açık. Proof of Stake altcoin’i, güçlü hakemli araştırmalar ile gerçekleştirilen değerlendirme yöntemleri ve süreçlerle Ethereum ile güçlü bir şekilde rekabet ediyor.

Cardano, genellikle üçüncü nesil kripto para olarak tanımlanırken, Ethereum ve Bitcoin sırasıyla birinci ve ikinci nesil kripto para olarak hizmet etmektedir. Bununla birlikte fiyat bakımından ADA fiyatı son aylarda görece gösterdiği iyi performans ile öne çıkıyor. Bu nedenle, özellikle fiyatı şu anda güçlü bir destek bölgesinde olduğundan Ekim ile birlikte yaklaşmakta olduğu deeğrlendirilen yükseliş trendi beklentisiyle ADA‘yı ucuz fiyattan satın almak iyi bir fikir olabilir.

Teknik tarafta ADA’nın önündeki en yakın direnç seviyesi 0,6431 dolarda. Fiyata en yakın destek seviyesi ise 0,4257 dolarda.

Cardano (ADA) – Hangi Coin Alınmalı

2) Uniswap (UNI)

Uniswap, aynı zamanda kripto para olarak da işlev gören Ethereum Blockchain’i üzerinde çalışan merkeziyetsiz bir kripto para borsasıdır (DEX). Altcoin sahipleri borsayı kullanarak çalıştırır. Uniswap Blockchain’i açık kaynaklıdır ve herkesin okuması ve düzenlemesine açıktır. Bir DEX olarak kullanılan Uniswap, kullanıcılara peer to peer yani eşten eşe kripto para ticareti yapma imkanı verir. Bu işlemler, herhangi bir geleneksel DEX işlemi gibi bir broker’a veya üçüncü bir tarafa ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilir. Üçüncü taraflara ihtiyaç olmamasından dolayı kullanıcılar için borsanın çalışması ve kullanılması diğer aracılı platformlara göre çok daha ucuzdur. CoinGecko’nun sağladığı verilerine göre, Uniswap bu yazının hazırlandığı sırada yüzde 43,2’lik pazar payı ile en büyük merkeziyetsiz kripto para borsası konumunda.

Teknik tarafta UNI’nin önündeki en yakın direnç seviyesi 6,541 dolarda.

Uniswap (UNI) – Hangi Altcoin Alınmalı

1) Ripple (XRP)

Ripple, bu ay içerisinde satın alınacak en iyi 5 altcoin listesinde ilk sırada yer alıyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, yakın zaman önce SEC’in 2020’nin Aralık ayında kayıt dışı menkul kıymet satışı iddiasıyla açtığı dava için mahkemeden özet karar talebinde bulundu. Bu talep, temelde mahkemeden en az bir iddia hakkında özet karar beklendiği anlamına gelir. Garlinghouse’un talebi kabul edilecek olursa söz konusu konular yargılanmadan çözülebilecek. Talebin kabul edilmesi Ripple için büyük bir kazanım olacak çünkü büyük ödemeler yapmak zorunda kalınmayacak.

Uzmanlar, Ripple’ın mahkemeden çıkacak kararla büyük bir zafer ilan etme ihtimalinin oldukça yüksek olduğu üzerinde duruluyor. Bu da XRP‘nin yükseleceğine dönük beklentileri destekliyor. Şirketin avukatı da kişisel Twitter hesabından bu beklentileri destekleyen konularda dava sürecinde ne gibi gelişmeler kaydedildiğine dair sürekli olarak bilgiler paylaşıyor.

Teknik tarafta XRP’nin önündeki en yakın direnç seviyesi 0,6091 dolarda. Fiyata en yakın destek seviyesi ise 0,4446 dolarda.

Ripple (XRP) – Hangi Coinler Yükselecek

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar