X

Haftalık Fiyat Performansları: Bitcoin Konsolidasyonu, Solana ATH’ı, BNB ve AVAX’taki Yükselişler

Bitcoin, hafta boyunca 60.000 dolar ile 64.000 dolar seviyelerindeki konsolidasyonunu kısmen sürdürmeye devam etti. Binance Coin tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşırken, Avalanche da 1 haftalık zaman diliminde %35'den fazla bir artış kaydetti. Solana'da ise, birden fazla kez yeni ATH seviyeleri kaydedildi.
17:11
7 Kasım 2021
Kripto Paralar Kasım Ayına Nasıl Başladı? Bitcoin ve Altcoin'ler Ne Durumda?

7 Kasım 2021 itibariyle, kripto para piyasasındaki çoğu kripto varlık, 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetti. Ethereum, hafta içerisinde 4.500 doların altına düşse de, kısa sürede toparlayarak tekrardan 4.600 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Solana, Binance Coin ve Avlanche

Solana blok zincirinin yerel kripto para birimi SOL, 2021 yılında yüksek oranlarda değer artışları kaydederek piyasada büyük bir popülerlik kazandı. SOL, 1 haftalık zaman dilimi içerisinde 187 dolar fiyat seviyelerinden gerçekleştirdiği yukarı yönlü fiyat hareketleri ile 260 dolar fiyat seviyelerine ulaştı ve yeni bir ATH (SOL ATH: 260 USD – CoinMarketCap) seviyesi kaydetti. Kaydettiği bu ATH seviyesinin ardından Solana, bir düzeltme hareketi gerçekleştirdi ve 253 dolar fiyat seviyelerine geri çekildi. Ayrıca SOL, piyasa değeri bakımından ADA’yı da geçerek, en büyük Ethereum alternatifi proje oldu.

Avalanche (AVAX), 1 haftalık zaman dilimi içerisinde kaydettiği değer artışları ile birlikte, 60 dolar fiyat seviyelerinden 85 dolar fiyat seviyelerine kadar yükseldi ve ATH seviyesine yaklaştı. Binance Coin ise birkaç günlük zaman diliminde iyi bir fiyat performansı sergiledi. Bir günde kaydettiği ortalama %8’lik bir artış ile kısa bir süreliğine de olsa 670 dolar fiyat seviyelerine ulaştı  ve tüm zamanların en yüksek seviyesine (BNB ATH: 690 USD – CoinMarketCap) bir miktar yaklaştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin Konsolidasyonu Devam Ediyor

Birçok kripto varlık yeni ATH seviyeleri kaydederken lider kripto para birimi Bitcoin, hafta içerisinde kısa süreli gerçekleştirdiği yukarı yönlü fiyat hareketleri haricinde nispeten yatay seyretti. Bitcoin, Amerika Birleşik Devletleri’nde enflasyon haberlerinin ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra 60.000 dolar seviyelerine düşse de, bir miktar toparlandı ve tekrardan 62.200 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.  Lider kripto varlığın kaydettiği aşağı ve yukarı yönlü hareketlere karşın konsolidasyon, büyük ölçüde devam etti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar