X


Grayscale Durmuyor, Durdurulamıyor: Neredeyse 1 Milyar Dolarlık Kripto Para Alımı Yaptı

Grayscale'in kripto para alımları sürüyor.
18:05
2 Mayıs 2021

Kurumsal yatırımcıların kripto para sektörüne girişini kolaylaştıran Grayscale, son dönemde yaptığı alımlarla kurumsal yatırımcının ilgisinin bitmediğini bir kere daha kanıtladı.

Grayscale Investements tarafından Twitter üzerinde yayınlanan günlük raporlara bakıldığında ise şirketin tek bir gün içerisinde neredeyse 1 milyar dolarlık kripto para alımı yaptığı görülüyor. Tabii ki Grayscale bu alımları yatırımcıları adına yapmakta ve bu da yatırımcıların sektöre olan ilgisinin ne kadar canlı olduğunu göstermekte.

Grayscale’in Son Kripto Para Alımları Dikkat Çekti

Grayscale’in son güncellemesinde 800 milyon dolarlık alım yaptığı ortaya çıktı. Grayscale’in alımlarına bakıldığında ise özellikle Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin ve GDLC fonlarına ekleme yapıldığı görülmekte. 30 Nisan tarihi itibarıyla ise Grayscale’in yönetimi altında 46,7 milyar dolarlık kripto para olduğu görülüyor. Daha önce bu miktar 55 milyar doların bile üzerine çıksa da yaşanan Bitcoin fiyat düşüşü durumu değiştirdi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Buna rağmen Grayscale’in son alımlarına bakıldığında özellikle Ethereum (ETH) alımlarının hız kazandığı görülüyor. Lider kripto para biriminin 65.000 dolardan 50.000 dolara kadar gerilediği süreç boyunca ise Grayscale’in Bitcoin alımları yavaşladı. Bunda Grayscale’e rakip çıkan başka platformların da etkinliğini arttırması etkili olmuş olabilir.

XLM, MANA, LPT, FIL ve LINK Alımları Artıyor

Grayscale’in geçtiğimiz hafta ise özellikle XLM, MANA, LPT, FIL ve LINK gibi yeni listelediği kripto paralara ciddi ilgi duyduğu görüldü. Kurumsal yatırımcılar sadece 1 haftada Grayscale üzerinden 259.003 XLM satın aldı. XLM ise henüz bu etkinliği gösterecek bir fiyat patlaması yaşamadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar