reklamı kapat

Google Algoritması Güncelleniyor: Kriptolara Engel Mi Geliyor?

Google Mayıs ayında algoritmasında güncelleme yapacağını açıkladı. 
10:00
7 Mayıs 2020

Search Engine Land’e göre Google, Mayıs ayında yeni bir temel algoritma güncellemesi getiriyor. Bir kripto para analisti, konuşmacı ve YouTuber olan Christopher Jaszczynski Google güncellemesi ile ilgili şu ifadeleri kullanıyor:

Bu kamusal bir bilgi. Google, YouTube’u satın aldığından bu yana, Google trafiğine dayanan medya satış noktalarında Bitcoin ve kripto YouTuber’larlar ilgili engelleyici adımlar atılıyor. MMCrypto kanalımız dahil tüm büyük Bitcoin YouTuber’larına artık sansürler ve engeller uygulanıyor.

Habersiz Engellemeler

Öte yandan Forbes’un haberine göre Jaszczynski konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Haziran ve Aralık 2019’da YouTube’un gerçekleştirdiği temizliğin habersizce ve vurgun şeklinde gerçekleştiğini fark ettim, bu da Bitcoin teknik analiz videolarımızı yüklememizi engelledi. Ancak belli etmeden yapılan engellemeler daha gizli bir yaklaşımdır. YouTube videolarının erişimini sınırlar ve sonuç olarak bu, aldığımız görüntüleme sayısını önemli ölçüde azaltır.” ifadelerini kullandı.

Google Güncellemesi

Dünyanın en büyük arama motoru olarak nitelendirebileceğimiz Google Mayıs ayında yapacağı güncelleme ile ilgili olarak, “Bugün, daha sonra yılda birkaç kez yapacağımz gibi geniş bir temel algoritma güncellemesi yayınlıyoruz. Buna ‘Mayıs 2020 Temel Güncellemesi’ diyoruz. Bu tür güncellemeler hakkındaki ise daha önce kapsamlı bir rehber yayınlamıştık.” açıklamasını yaptı.

Jaszczynski ise Google ve YouTube’un uyguladığı engellemelerle ilgili yalnızca kendi kanallarının sorun yaşamadığını, “MMCrypto kanalımızın yanı sıra DavinciJ15, The Moon, Tech on Ivan, Sunny Decree, Altcoin Daily ve diğer birçok kanalın da etkilendiğini biliyoruz. Videolar yayınladıktan birkaç saat sonra görüntülenmelerde ciddi bir düşüş olduğunu bildirdiler, biz de MM Crypto’da tam olarak burada yaşıyoruz.” sözleriyle ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.