X

Goldman Sachs Piyasa Analistleri, Ethereum’da (ETH) Yüzde 80’lik Bir Artış Bekliyor

Goldman Sachs piyasa analistleri, Ethereum'un %80'lik bir yükseliş kaydedebileceğini iddia etti.
23:05
1 Kasım 2021
Ethereum'da Yükseliş Beklentileri Artıyor! Ünlü Stratejist ETH İçin Bu Seviyeyi İşaret Etti

Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para olan Ethereum, ciddi bir yükseliş ivmesi kazanarak yüksek oranlarda yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetti. Bu yükseliş ivmesi ile ETH, kısa bir süre önce tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaştı.

8.000 Dolar İddiası

Goldman Sachs piyasa analistleri, Ethereum’un enflasyon ile bağlantılı fiyat hareketlerinin devam etmesi halinde, ETH‘nin ciddi bir artış yaşayabileceğini söyledi. Goldman Sachs Küresel Piyasalar Genel Müdürü Bernhard Rzymelka, ETH’nin fiyat hareketlerinin son iki yıldaki enflasyon ile bağlantılı ilişkisini özetleyen bir not yayınladı:

“Enflasyon, son zamanlardan kripto para birimlerinin benimsenmesini teşvik eden faktörlerden biri oldu. 2020’de pandemi nedeniyle ülkeler kapandı ve bir süre ticaret aksadı. Dolayısıyla dünya genelinde bir enflasyon oluştu. Bu nedenle yatırımcılar, dijital varlıkların, geleneksel yatırım ürünlerinden daha iyi bir seçenek olduğunu düşündüler.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Goldman Sachs piyasa analistleri bu bağlamda, Ethereum’un aynı çizgiyi devam ettirmesi halinde ETH’nin, %80’lik bir yükseliş kaydederek 8.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görebileceğini iddia etti.

ETH Fiyat Hareketi

Kripto para ekosisteminde, ikinci en büyük piyasa değerine sahip olan Ethereum, 4.400 dolar fiyat seviyelerinin üzerine çıktıktan sonra, bir düşüş eğilimi gösterdi. Hafta sonu düşen piyasa eğilimi, ETH’nin beklenenden daha düşük fiyat seviyelerde işlem görmesine sebep oldu. Ancak azalan arzı ile daha deflasyonist bir yapıya kavuşan Ethereum, günlük zaman diliminde yukarı yönlü fiyat hareketlerine devam edemese de, kaydettiği yükselişleri büyük ölçüde korumayı başardı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar