X


Gitcoin Coin Nedir?

Gitcoin, açık internetin geleceğini geliştirmek için bir araya gelen geliştiriciler, yaratıcılar ve protokoller topluluğu olarak tanımlanıyor.
11:16
5 Ağustos 2021

Gitcoin kendisini, açık internetin geleceğini geliştirmek için bir araya gelen geliştriciler, yaratıcılar ve protokoller topluluğu olarak tanımlıyor. Gitcoin, açık kaynak alanında gelişmeyi teşvik etmek için araçlar, teknolojiler ve ağlar dahil olmak üzere Web3 için yeni altyapıyı destekleyen bir topluluk oluşturur.

Gitcoin (GTC) Nedir?

GTC, Mayıs 2021’in sonlarında piyasaya sürülen Gitcoin’in yönetim token’dırı. Token, Gitcoin’i yönetecek DAO’nun oluşturulması ve finanse edilmesi için gereklidir.

Öte yandan Gitcoin, özellikle açık kaynaklı projeler için topluluk oluşturmayı destekleyen bir platform olması bakımından benzersizdir. Haziran 2021 itibariyle, Gitcoin aracılığıyla açık kaynaklı projeler için 20 milyon doların üzerinde fon sağlandı, aylık 160.000’den fazla aktif geliştirici ve 1.600’den biraz fazla proje oluşturuldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Gitcoin, dijital demokrasiye ve topluluk oluşturmaya güçlü bir vurgu yapan dijital bir ekosistem olan “Quadratic Lands” adlı bir gelecek vizyonu yaratmayı amaçlıyor.

Bunlara ek olarak Gitcoin, açık kaynak kodlu, işbirliğine dayalı ve ekonomik açıdan güçlendirici bir internet oluşturma görevinde olduklarını belirtiyor. İnsanların açık internet için çalışmasını sağlayan çeşitli araçlar, teknolojiler ve ağlar olan Web 3 için topluluk ve altyapı oluşturuyorlar.

Ayrıca projeleri finanse ederek, topluluk oluşturarak ve öğrenme kaynaklarını erişilebilir hale getirerek yarının dijital kamu altyapısını oluşturmak için birlikte çalıştıklarını da ifade ediyorlar.

Öte yandan GitcoinDAO, Gitcoin’in geleceğinden sorumlu olacak, topluluk tarafından yönetilen bir kuruluştur. GitcoinDAO’nun topluluğu, kamu mallarının demokratik olarak tahsis edildiği ve uygun şekilde finanse edildiği geleceğin ideal durumu olan Kuadratik Topraklara götürmesi hedefleniyor.

Yapılan açıklamalara göre ilk başta, yönetişim Gitcoin Hibelerine ve yönetişim iş akışının hazineyi kullanımına odaklanacak. Hibe Turları sırasında topluluk, genel olarak hibelerle ilgili yönergelerin yanı sıra yuvarlak boyuta ve onaylamaya karar verecektir.

GTC Coin Yorum

Özellikle son zamanlarda popüler hale gelen Gitcoin projesinin kripto para birimi olan GTC token’ın yatırımcılar tarafından da ilgi gördüğü ifade edilebilir. Yatırımcıların GTC coin ile ilgili beklentilerini anlayabilmek için güncel ve tarihsel verilere göz atmak faydalı olabilir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 7,65 dolardan işlem gören Gitcoin Coin, CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin karşısında da 0.0001974 BTC ile işlem görüyor. Bunların yanı sıra 108,882,768 USD işlem hacmi ile piyasa değeri açısından 302. sırada yer alan Gitcoin Coin’ın ortalama 24 saatlik işlem hacminin 20,437,855 USD olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan bu noktada Gitcoin token’ın 25 Mayıs 2021’de 3,05 dolar ile en dip seviyeyi ve 11 Haziran 2021’de 18,05 dolar ile en yüksek seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Gitcoin Coin Nasıl Alınır?

GTC Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

GTC Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından GTC Coin’in işlem gördüğü BUSD, Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB) ve Tether (USDT) alarak GTC işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar