X


Binance, Ethereum (ETH) Para Çekme ve Yatırma İşlemlerini Askıya Aldı

Binance, Ethereum işlemlerini durdurdu.
15:36
5 Ağustos 2021

İşlem hacmine göre en büyük kripto para borsası olan Binance, Ethereum London Hard Fork nedeniyle en büyük altcoin’in para çekme ve yatırma işlemlerini geçici olarak askıya aldığını duyurdu.

Binance, ETH İşlemleri Hakkında Bilgilendirme Yaptı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, London Hard Fork nedeniyle ETH işlemlerini kısa süreliğine durdurduğunu açıkladı.

12.965.000. blok yaklaştığında Ethereum blok zincirinin Londron Hard Fork’u gerçekleştirmesi planlanıyor. Hard fork’un ek bir token ile sonuçlanması durumunda Binance, fiyat oynaklığından kaynaklanan riskleri azaltmak ve hard fork sırasında kullanıcı fonlarının güvenliğini sağlamak adına Ethereum ve ERC-20 token’larının para yatırma ve çekme işlemlerini geçici süreliğine askıya aldı. Bu süre tahmini 2 saatlik bir ara olarak aktarıldı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Binance çatallanma sonucunu ikiye senaryoya ayırırken hangi durumda neler yapılacağını açıkladı:

  • Yeni token oluşturulmazsa bir sonraki duyuruda Binance, mümkün olan en kısa sürede ETH ve ERC-20 token’ların yatırma ve çekme işlemlerini aktif edeceğini açıklayacak
  • Çatallanma sonucunda yeni bir token ortaya çıkarsa Binance, zincirdeki kullanıcılara ETH verecek. Ardından 12.965.000 blokta ETH bakiyelerinin anlık görüntüsüne veya yukarıda belirtildiği üzere 2 saat sonra kullanıcılara azınlık zincirindeki token’ı 1:1 oranında kredilendirecek.

Bu İşlemlere Devam Edilecek

Bu dağıtımla ilgili ayrıntı bir sonraki duyuruda belirtilecek. Binance, spot ve marj işlemleri hakkında da açıklama yaptı. Açıklamaya göre ETH ve ERC-20 token’ların spot işlemleri sürdürülecek. ETH marj işlemlerinde ise çapraz ve izole marj işlemleri devam edecek.

ETH vadeli işlemlerinde ise USDⓈ-M ve COIN-M Vadeli İşlem Sözleşmeleri bu uygulamadan etkilenmeden devam edecek. Aşırı fiyat hareketleri veya fiyat endeksinin sapması durumunda Binance, fiyat endeksinin bileşenlerini değiştirme ve fiyat güncellemek adına ek koruyucu önlemler alacağını aktardı.

Öte yandan belirtilen tahmini süre yalnızca kullanıcıların referans alması içindir ve blok yayılma sürelerine bağlı olarak değişebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar