X


Gemini Dollar, Bibox ve HitBTC’nin Ardından Yeni Bir Platformda Listelendi

Tether'ın en büyük rakibi olarak görülen Gemini Dollar yeni bir platformda listelendi.
15:00
4 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Gemini 10 Eylül’de stabil kripto para birimi Gemini Dollar’ı duyurmuştu. Regülatörlerce düzenlenmiş ilk stabil kripto para birimi olan Gemini Dollar, duyurulmasının hemen ardından, popüler mesajlaşma uygulaması Line’ın geliştirdiği yapay zeka destekli Bibox borsasında ve HitBTC’de listelenmişti. Gemini, Bibox ve HitBTC’nin ardından Coinomi adlı kripto para cüzdanının da Gemini Dollar’ı destekleyeceğini duyurdu.

Gemini Trust Company 2014 yılında Tyler ve Camaron Winklevoss kardeşler tarafından kuruldu. Gemini kullanıcıları platform üzerinden kripto para alım satım işlemlerini gerçekleştirebilir, ayrıca kripto paralarını saklayabilir. CNBC tarafından yayımlanan rapora göre Gemini aynı zamanda dünyanın ilk lisanslı kripto para borsası. Gemini borsası şu anda Bitcoin, Ethereum ve Zcash’i destekliyor. Ayrıca platformun yakın zamanda Litecoin ve Bitcoin Cash desteği sunacağı da biliniyor. Gemini resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım şu şekilde:

Gemini Dollar’ın (GUSD) artık Coinomi Wallet’da listelendiğini duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Winklevoss kardeşler, Gemini Dollar’ı tıpkı e-posta gönderir gibi dolar transferi gerçekleştirmek amacıyla geliştirdi. Tyler ve Cameron Winklevoss, regülatörlerce düzenlenmiş stabil kripto para birimi Gemini Dollar’ı Eylül ayında duyurarak ABD dolarını Blockchain ekosistemine taşıdıklarını iddia etmişti. Winklevoss kardeşler ayrıca bu hamleleriyle itibari para birimleriyle kripto paralar arasında bir köprü kurduklarını belirtmişti. Gemini Dollar’ın Coinomi’de listelenmesi Twitter’daki kripto para topluluğunun da ilgisini çekti:

TeslaTrades adlı bir kullanıcı şunları kaydetti:

Bu harika. Şu anda çok mutluyum. Huzur içinde uyu Tether.

WarnerBrosUrban adlı bir Twitter kullanıcısı ise şu yorumda bulundu:

Bu bir scam coin.

Kaynak: Ambcrypto.com

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar