X


Bitcoin Uzmanı Uyarıyor: Büyük Bir Düşüş Yaşanabilir

Geçtiğimiz gün fiyatı 6.500 doların altına gerileyen Bitcoin bazı uzmanlara göre önemli bir destek seviyesini kırdı. Bu da büyük bir düşüşün yaşanacağı anlamına gelebilir.
16:00
4 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Piyasanın lideri Bitcoin’in (BTC) fiyatı dün 6.500 dolar seviyesinin altına geriledi. Topluluktaki çoğu analist bu seviyenin BTC fiyatı için oldukça önemli olduğu görüşüne sahip. Bu uzmanlardan birine göre fiyatın bu önemli seviyenin altını görmesi piyasanın yakında değer kaybedeceği anlamına geliyor.

Bitcoin fiyatında dün kaydedilen düşüş ilk intibada oldukça düşük bir değer kaybı olarak algılanabilir. Ancak habere konu olan uzmanlara göre Bitcoin bu düşüşle “doğrusal destek” olarak bilinen fiyat noktasının altına geriledi. Uzmanlar bu durumun kripto para piyasasında görülebilecek büyük düşüşe işaret edebileceğini bildiriyor.

Bu çarpıcı iddiayı ileri süren kripto para uzmanının adı Nikola Lazic. Lazic bahsedilen verilere dayanarak kripto paraların fiyatının büyük bir düşüşe hazır olduğunu ifade ediyor.

Lazic şu ifadeleri kaydetti:

Bugün (3 Eylül) doğrusal destek fiyatı kırıldığı için artık aşağı yönlü bir patlama beklentisi içerisine girdim. Bir sonraki desteğin de kırılması durumunda Bitcoin fiyatı 5.767 dolar seviyesine kadar düşebilir.

Lazic’in Bitcoin fiyatını değerlendirdiği boyuta yönelik önemli göstergeler son 20 ayın en düşük seviyelerini işaret ediyor. Lazic bu görüşlerinde haklı mı değil mi bilinmez ancak Bitcoin fiyatı haberin hazırlandığı anda 6.570 dolar civarında seyrediyor.

Son zamanlarda oynaklık seviyesi bir hayli düşen ve eski dalgalı günlerinden geriye kalıntı bırakmayan Bitcoin çoğu uzmana göre büyük bir patlayış yaşayabilir. Uzun süredir beklenen boğa piyasası tüm yatırımcıları heyecanlandırdığını söyleyebiliriz.

Kaynak: Cryptodaily

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar