X

Gem Coin Ne Demek? Nasıl Bulunur ve Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gelecek altcoin boğa sezonunda en çok Gem Coinler kazandıracak!
20:02
21 Ekim 2021

Sosyal medya fenomenlerinin sık sık bu tabiri kullandığını görmüş olmalısınız. Özellikle Bitcoin (BTC) tarafında ATH gelmesiyle birlikte birçok analist güçlü bir altcoin boğası için beklentiye girdi. Elbette altcoin boğasında en büyük artışların Gem Coinlerde olması bekleniyor. Peki bu Gem Coinler nedir, ne işe yarar ve nasıl tespit ediliyor? Daha da önemlisi bu tarz projelere yatırım yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Gem Coin Ne Demek?

Yatırımcılarına kimi zaman 10-20 kat kazanç getiren bu projeler henüz keşfedilmemiş kripto mücevherlerdir. Piyasa değeri ve bilinirliği düşük olan bu kripto paralar özenli araştırmaya ihtiyaç duyar. Fırsat projeler, düşük piyasa değeri gereği eğer yeterli popülerliği yakalarsa 100 hatta 1000 kata kadar değerlenebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Örneğin piyasa değeri 1 milyon dolar olan bir token veya coin 0,001 dolardan fiyatlanıyorsa 100 milyon dolar değerlemeye ulaştığında 1 dolara kadar çıkabilir. Daha önce Shiba Inu (SHIB) ve daha yüzlerce projede benzer hareketleri görmüştük. Tanınmış analistler bu yüzden hedef verirken “bu proje en büyük 100 ve 500 kripto varlık arasına girebilir” tarzında söylemlerde bulunuyor. Gem Coinleri bulmak kolay ancak hangilerine yatırım yapılabileceğini kestirmek güçtür. Coin Market Cap’ı açın ve piyasa değeri 1-5 milyon dolar arasındaki projeleri filtreleyin. İşte hepsi karşınızda.

Gem Coin Dikkat Edilecekler

Projesi ve ekibi oturmuş kripto paralarda dahi ciddi dolandırılma vakaları olabiliyor. Gem Coinler henüz çok yeni yatırım seçenekleri olduğu için ekstra dikkate ihtiyaç duyuyor. Bu yüzden bazı başlıklar Gem Coinlerde daha önemli ve daha titiz araştırmaya ihtiyaç var. Bu başlıklar haricinde internet sitemizde yatırım yapmadan önce dikkat etmeniz gereken detayların olduğu çok fazla içerik bulunuyor.

  1. Geliştirici Ekibin Araştırılması

En önemli konulardan biri budur. Projenin internet sitesinde geliştirici ekibin bilgilerini bulabilirsiniz. Bu bilgilerle internette araştırma yaparak ilgili kişilerin geçmiş tecrübeleri ve başarı/başarısızlıkları hakkında bilgi edinmelisiniz. Sürekli olarak scam projelerde yer alan geliştiricilere denk gelebilirsiniz.

  1. Proje Hakkında Detaylar

Kripto para projesinin hedefi, yol haritası ve hatta domain adresinin alındığı yer bile önemlidir. Gem Coin olarak yatırım yapacağının projenin tüm detaylarına hakim olmasınız. Bu kimi zaman saatlerde araştırma yapmak demektir. Google bu konuda son derece aktif kullanılabiliyor bazı “dork”ları öğrenerek daha sağlıklı araştırmalar yapabilirsiniz.

  1. Arz Dağılımı

Toplam arzın dağılımı önemlidir. Örneğin tüm arzında %90’ı ekibe gidiyorsa ve ekip sadece birkaç kişi ise burada bir sorun olabilir.  Projenin hangi ağda çalıştığını ve sözleşme adresini internette kolayca bulup bu verilere ulaşabilirsiniz.

  1. Reklam Harcamaları

Tanınmış analistler tarafından yapılan yeni proje tanıtımları genellikle sponsor içeriklerdir. Yüzbinlerce insana ulaşan bu projeler piyasa değerine bağlı olarak hızla uçuşa geçebilir. Eğer bir projeyle alakalı çok fazla sponsorlu içeriğe denk geliyorsanız en azından kısa vadede yükseliş bekleyebilirsiniz. Reklam için bütçe ayırabilen projeler eğer ekibi ve hedefleri ilgi çekiciyle başarıya ulaşabilir.

Kim olursa olsun yatırım tavsiyesi almayın. Kendi araştırmanızı yapmayı ve değerlendirmeniz neticesinde yatırımlarınızı şekillendirmeyi adet edinin.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar