X


Geçmişte 2018’deki Ayı Piyasasına Erken Dönemde İşaret Eden Tecrübeli Analist, Bitcoin’in Güncel Durumunu Değerlendirdi!

2018 yılındaki ayı piyasasına erken dönemde işaret eden tecrübeli analist, Bitcoin'in parabolik yükseliş rotasından saptığını ifade etti.
12:31
8 Ocak 2022

Tecrübeli analist Peter Brandt, lider kripto para birimi Bitcoin‘deki güncel teknik görünümü değerlendirdi. Twitter paylaşımında kritik seviyelere dikkat çeken analist, Bitcoin’in parabolik yükseliş rotasından çıktığını ifade etti.

Bitcoin’deki Düşüş İvmesi Devam Ediyor

Lider kripto para birimi Bitcoin, 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaşmasından bu yana kaydettiği değer kayıpları ile birlikte ATH seviyelerinden önemli ölçüde uzaklaştı. Yukarı yönlü atak girişimlerine karşın direnç seviyelerinden reddedilen Bitcoin, 41.900 dolar fiyat seviyelerine geriledi ve güçlü destek seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto para analistleri, lider kripto para birimindeki kritik destek seviyelerine dikkat çekti. Mevcut durumda Bitcoin’de 42.000 dolar destek seviyesinin kırılması ile birlikte piyasadaki düşüş eğiliminin devam ettiğini ifade eden analistler, haftalık kapanışta kaydedilecek seviyelerin piyasanın gidişatına bir netlik kazandırabileceğini belirtti.

Tecrübeli Analist, Bitcoin’i Değerlendirdi

Geçmişte 2018’in başlarında başlayan ayı piyasasına erken dönemde işaret eden tecrübeli analist Peter Brandt, Bitcoin’in parabolik yükseliş rotasından saptığını ifade etti. Analist, geçmişteki Twitter paylaşımlarında bu tarz durumların BTC fiyatında %80’e varan değer kayıpları ile sonuçlanabileceğini de belirtti.

Tecrübeli analist, bu tarz yüksek oranlardaki değer kayıplarının da uzun vadeli yatırımcılara bir alım fırsatı sunduğuna yönelik yapılan yorumları da reddetti. Analist Peter Brandt, geçmişte Gümüş’teki sert çöküşe dikkat çekti. Gümüş’ün yüksek oranlı değer kayıplarının ardından uzun yıllar bir toparlanma sürecine giremediğini ifade eden analist, Bitcoin adına da benzer bir durum yaşanacağını iddia etmediğini sözlerine ekledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar