X


Metaverse Coin’ler Ne Zaman Yükselecek: AXS, SAND ve MANA’da Son Durum!

Kripto para birimi piyasası ile birlikte aşağı yönlü ivme çizen metaverse coin’lerde bir miktar yükseliş olduğu görülüyor. 
13:14
8 Ocak 2022

2021’in son çeyreğinin metaverse coin dönemi olduğunu söylesek yanılmış olmayız. Metaverse projelerine ilgi artarken bir de Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesi ve büyük oyuncuların bu alana adım attıklarının arka arkaya duyulması metaverse coin’lerin rekorlar kırmasını sağladı.

Buna ek olarak bugün piyasada yukarı yönlü bazı hamlelerin olduğunu görüyoruz ancak henüz metaverse coin’ler bu duruma yanıt verebilmiş değil. 2022’nin metaverse coin’leirn yılı olacağı pek çok uzman isim tarafından dile getirildi. Peki, bu yükseliş dönemi ne zaman başlayacak?

Metaverse Coin’lerde Son Durum

CoinGecko verilerine göre piyasada lider konumda yer alan Axie Infinity, son 24 saat içinde %2 gibi bir artış kaydetti ve 75 doların üzerine yükseldi. Piyasa değeri bakımından AXS’ten sonra gelen metaverse coin’i The Sandbox (SAND) ise %0,5 gibi küçük bir yukarı yönlü hamle yaparak 5 dolarlık seviye üzerine yükselmeyi başardı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Üçüncü en büyük metaverse projesi ve kripto para birimi olan Decentraland (MANA), henüz 24 saatlik performansta yeşile geçemedi. Ama MANA 1 yıl öncesine göre yüzde 2.000’in üzerinde bir artış grafiği sergiliyor.

Metaverse Coin’ler Yükselecek Mi?

Kripto para piyasası her ne kadar Bitcoin’in öncülüğünde ilerlese de zaman zaman bazı projelerin BTC’den bağımsız olarak yükseldikleri görülüyor. Ancak günümüz piyasada koşullarında metaverse token’larda bir artış olabilmesi için BTC’nin rekor kırmasa da stabil kalması ve düşüş yaşamaması gerekiyor gibi görünüyor.

Eğer piyasa stabil kalırsa metaverse coin’ler bir süre konsolide olduktan sonra artışa geçebilir. Buna ek olarak birçok metaverse projesinin 2022 yılında önemli gelişmeleri bulunuyor ve bu gelişmeler de piyasadan bağımsız olarak bir artışı tetikleyebilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar