reklamı kapat

Gazprombank İsviçre’de Kripto Para Borsası Kuruyor

1 Nisan 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Yerel haber ajansı Vedomosti, Rusya’nın en büyük bankalarından Gazprombank’ın İsviçre’de pilot kripto para platformu kuracağını bildirdi.

Gazprombank  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aleksandr Sobol İsviçre’nin pilot faaliyetler için seçilmesinin sebebinin kripto para piyasaları için daha özgürlükçü düzenlemelerin bulunması olduğunu söyledi. Sobol’un açıklamaları şöyle;

Gazprombank’ın kripto para yatırımcılarına hizmette bulunup bulunmayacağı henüz kesin değil. Müşterilerimizden gelen talepler oldukça fazla, bu yüzden biz de onlar için bu projeyi nasıl hayata geçirebileceğimiz konusu üzerinde çalışıyoruz.

Henüz Gazprombank’ın kripto para platformuyla karşımıza çıkıp çıkmayacağı belli olmasa da Sobol Gazprombank’ın konuyu en ince ayrıntısına kadar takip ettiğini söyledi.

Geçtiğimiz Ocak ayında ise Rusya’nın en büyük bankası Sberbank da ülkede kripto para ticaretine yeşil ışık yakmaması sebebiyle faaliyetlerine İsviçre’de devam edeceklerini duyurmuştu.

Ayrıca Rus Hükümeti’nin şu anda kripto paralarla ilgili bir yönetmelik hazırladığı biliniyor. 25 Ocak’ta hazırlanmaya başlanan Dijital Varlıklar Yönetmeliği’nin 1 Temmuz tarihine kadar yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER