X


Finans Otoriteleri Baskılarını Reddeden Kripto Para Piyasası Toparlanıyor

Bitcoin ve Ethereum, düşüş eğiliminin ardından stabilizasyon sürecini koruyor.
16:58
22 Eylül 2021

Kripto para piyasası, denetleyici finans kanallarından gelen yorumlarla birlikte baskılanmaya çalışılıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler ve ABD Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) Başkanı Michael Hsu’dan gelen yorumlar son derece sert ve olumsuz tabirlerle doluydu.

Bitcoin ve Ethereum Toparlanıyor

Lider kripto para birimi Bitcoin ve en büyük altcoin Ethereum, düşüş eğiliminin ardından stabilizasyon sürecini koruyor. BTC 39.000 dolarlık fiyat bandına gerilerken Ethereum 2.650 dolara kadar düşüş kaydetti. Ancak bu düşüşler sürekli olmadı ve ardından iyileşmeler görüldü. Son yedi günde %12’nin üzerinde düşüş performansı kaydeden BTC, an itibarıyla 42.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ethereum haftalık görünümde %15’lik geri çekilme yaşadı. ETH, 2.650 dolara dokunmasının ardından tekrar 3.000 dolar bölgesine çıkma girişimlerinde bulunuyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bununla birlikte popüler altcoin’ler yaralarını sarmaya devam ediyor. Dogecoin 0.20 doların üzerinde kalarak güvenli bölgede kalmayı başardı. Binance Coin 360 dolarda seyrini sürdürürken Solana 129 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Düzenleyici Baskılar

Fiyatlar istikrar kazanmaya çalışırken kripto para piyasası toparlanma sinyalleri veriyor. Kripto para düzenlemeleri alanında yetersizlik gören SEC Başkanı Gary Gensler şunları kaydetmişti:

Yaptırım kararları konusunda gerçekten korku durumu içerisindeyim. Alım satım ve borç verme platformlarında problemler ortaya çıkacak ve birçok insan zarara uğrayacak.

Öte yandan ABD Para Birimi Denetleme Ofisi Başkanı Michael Hsu, kripto para birimleri hakkında oldukça sert açıklamalarda bulundu:

Kripto para birimleri 2000’lerin başındaki Kredi Temettü Takası’na (CDD) benzeyen bir yolda ilerliyor.

Haftanın ilk yarısında düşüş haberleri gündemi işgal etse de kripto paralar iyileşme adına olumlu sinyaller veriyor. Birçok kripto para destek noktalarını ziyaret etse tekrar yükseliş eğilimi ile istikrar yakalamayı başardı. Piyasalarda korku durumu yaygın olsa da bunun orta ve uzun vadede bir problem yaratmayacağı düşünülüyor. Uzman analistler bu dönemi kripto para birimleri için dipten alım fırsatı olarak değerlendiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar