reklamı kapat

Fidelity: Kripto Paraları Kimlere Sunacağımız Konusunda Çok Dikkatliyiz!

Fidelity yetkilisi kripto para birimleri hakkında konuştu.
16:05
12 Ekim 2019

Amerika merkezli finansal hizmet devi Fidelity Investments, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada firmanın bireysel yatırımcılara kripto para alım satım veya depolama hizmeti sunmadığını ifade etti ve bunun sebebinin müşterileri korumak olduğunu vurguladı.

11 Ekim tarihinde CNBC tarafından yayınlanan bir röportajda konuşan Fidelity Investments yöneticisi Kathleen Murphy, Fidelity’nin kripto para alım satımı konusunda neler sunacağını açıkladı:

”Kripto paralar konusunda oldukça dikkatliyiz. Genel olarak kripto para birimlerini kabul etsek de, bunu anlamaya ve bu konuda hem girişimci hem de düşünceli olmaya çabalıyoruz. Buna ek olarak kripto paraları müşterilere nasıl sunacağımız konusunda da oldukça dikkatli olmayı hedefliyoruz. Gerçekten kurumsal olmayan yatırımcıların kripto paralarla hata yapmasını engellemek istiyoruz.”

Fidelity Kripto Para Sektörüne Giriyor

Fidelity’nin yönetimi altındaki toplam müşteri fonlarının değeri 7,4 trilyon dolarak olarak bilinmekte. Fidelity’nin geçtiğimiz Mayıs ayında kurumsal yatırımcılar için Bitcoin alım satım işlemini piyasaya sürmesi beklenmekteydi. Fidelity buna ek olarak kar amacı gütmeyen kurumu Fidelity Charitable’ın geçtiğimiz tarihlerde kripto para bağışlarını kabul etmeye başlaması ile gündeme gelmişti. Fidelity yetkilileri yaptıkları açıklamada Ağustos ayına kadar toplamda 100 milyon dolarlık bağışın kripto paralarla yapıldığını ifade etti.

Fidelity’nin sektöre girmesi aslında kurumsal yatırımcılar açısından oldukça büyük bir avantaj. Fidelity gibi kendisini geleneksel finans dünyasında kanıtlamış bir firma, birçok kurumsal yatırımcının kripto para sektörüne güvenini tazeleyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun