Fidelity Investments Küresel Makro Direktörü, Bitcoin ve Ethereum Karşılaştırmasına Çok Net Bir Cevap Verdi!

Fidelity Investments Küresel Makro Direktörü, Ethereum'un mevcut yapısı ile Bitcoin'den daha iyi bir değer deposu olabileceğini ifade etti.
11:30
20 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Fidelity Investments Küresel Makro Direktörü Jurrien Timmer, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile Bitcoin ve Ethereum kıyaslamasına ilişkin süregelen tartışmalara ithafen kişisel düşüncelerini yazdı.

Timmer, Ağ Aktivitelerine İlişkin Çeşitli Grafikler Paylaştı

Jurrien Timmer, Bitcoin ve Ethereum ağ büyümelerini karşılaştırmak amacıyla çeşitli grafikler paylaşarak Ethereum’un lider kripto para birimine kıyasla daha hızlı bir büyüme kaydettiğini ifade etti. Ethereum‘un DeFi ve NFT’lerin temelini oluşturduğunu belirten Timmer, ETH’ye olan talebin yıllar içerisinde fırladığını yazdı.

Timmer, dört Avustralyalı araştırmacı tarafından yayınlanan bir makaledeki EIP-1559 standardının ETH’yi BTC’den daha iyi bir değer deposu haline getirdiği yönündeki tartışmaları yeniden gündeme getirdi. Bitcoin’in mekanizması gereği ileride bir arz şoku yaratabileceği düşüncesinin lider kripto para birimini ETH’ye kıyasla çok daha büyük ölçüde değerlediğini ifade eden Timmer, bu durumda Ethereum’un mevcut fiyatlarını bir indirim olarak gördüğünü belirtti.

Jurrien Timmer: Her Geçen Gün Bu Fikri Destekleyenlerin Sayısı Artıyor

ETH’nin geçmiş yıla kıyasla kaydettiği fiyat performansına dikkat çeken Timmer, kripto para ekosisteminde her geçen gün daha fazla sayıda insanın bu fikri benimsediğini yazdı:

“ETH, geçen yıl bugün 654 dolar değerindeydi. Şu anda 4.000 dolar fiyat seviyelerinin biraz altında işlem görüyor. Piyasada tanınan çok farklı yatırımcılar, Ethereum konusunda destek verdi. Kısa bir süre önce, Ark Investment Management’ın CIO’su ve CEO’su Cathie Wood da aynı çoğunluğa katıldı.”

Ethereum’un mevcut fiyatlarını bir indirim olarak değerlendiren Timmer, ETH ile BTC rekabetinin 2022’de ilginç bir hal alabileceğini yazdı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar