reklamı kapat

Fenerbahçe de Kendi Kripto Para Birimini Çıkartıyor!

Fenerbahçe kendi kripto para birimi için hazırlıklara başladı.
11:59
23 Haziran 2020

Türkiye’deki kripto para adaptasyonu son hızıyla devam ediyor ve sadece bireysel ile kurumsal yatırımcılar değil, aynı zamanda spor kulüpleri de bu camianın içerisine girmeye başladı. Geçtiğimiz tarihlerde Galatasaray’ın GAL isimli kendi kripto para birimini piyasaya sürmesine tanıklık etmiştik ve şimdi sıra bir başka dev ekip Fenerbahçe’ye geldi.

Fenerbahçe Kripto Para Sektörüne Adım Atıyor

Fenerbahçe Futbol Kulübü Başkan Yardımcısı Erol Bilecik tarafından aktarılan müjdeli habere göre, kulüpte oldukça detaylı bir kripto para ve dijital dönüşüm çalışması başladı. Bilecik, Instagram üzerinden yayınlanan bir canlı yayında yaptığı konuşmasında, zamanı geldiğinde bu gelişmeyi anons edeceğini ima etti.

Dijital dönüşüm konusunda emin adımlarla ilerlediklerini belirten tecrübeli isim,  “Fenerbahçe içerisinde tahmin edemeyeceğiniz kadar güçlü bir çalışma” yapıldığının müjdesini aktardı. Sadece futbol kulübü için değil, 9 branşın hepsini kapsayan bir taraftar deneyimi sunmaya hazırlandıklarını belirten başkan yardımcısı, henüz konuşma aşamasında olduklarının altını çizdi.

Kulüplerin kendi kripto paralarını yani coin’lerini çıkartmaları gerektiğine inandığını ifade eden başarılı isim, iyi bir hazırlığa sahip olduklarını da vurguladı. Bu haberin Chiliz ve Socios projelerinin arkasındaki Alex Dreyfus tarafından Twitter üzerinden retweet edilmesi ise Fenerbahçe yönetiminin Socios ekibi ile iletişimde olduğunun düşünülmesine neden oldu.

Galatasaray’ın taraftar token‘ı çok hızlı bir şekilde satılmış ve büyük bir ilgi görmüştü. Bu durum Fenerbahçe’nin kripto para birimi için de geçerli olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.