reklamı kapat

Bitcoin: Fırtına Öncesi Sessizlik Artış Getirecek Mi?

Analistlere göre son zamanlarda yaşanan durgunluk, büyük fiyat hareketleri ile bozulacak. 
09:32
23 Haziran 2020

Bitcoin dün akşam saatlerinde artışa geçti ve 9.600 doların üzerine çıkmayı başardı. Ancak Bitcoin (BTC) boğaları fiyatı 9.500 doların üzerinde tutmak için büyük bir mücadele veriyor gibi görünüyor. Analistlere göre 9.500 dolar seviyesinde görülen satış baskısı fiyatın düşüşe geçmesi için yeterliydi. Ancak görünen o ki boğalar bu satış baskısı ile mücadele edebilecek kadar güçlü. Bu da fiyatın yakında daha yüksek seviyeleri görmesini sağlayabilir.

Büyük Hareket Öncesi

Analistlere göre BTC Bollinger Band göstergesinin son zamanlarda tarihi desteğe ulaşma genişliği Bitcoin’de büyük bir hareket yaşanacağını gösteriyor olabilir. Çünkü yapılan açıklamalarda bu teknik eğilimin tipik olarak kripto para birimi büyük bir hareket yapmadan önce ortaya çıktığı ifade ediliyor.

Bununla birlikte farklı teknik göstergeler de Bitcoin’in daha büyük seviyeleri görmesini destekliyor gibi görünüyor. Bir analiste göre Bitcoin’in 10.000 dolarlık psikolojik seviyeye vereceği tepki önümüzdeki aylarda izlenecek yol hakkında da önemli ipuçları verecek

Bunların yanında kısa vadede dikkat edilmesi gereken bir faktör, teknik bir göstergenin iki günden daha kısa bir süre önce tarihsel olarak büyük hareketi öngören bir seviyeye ulaşmış olması. Yazının sonundaki Twitter gönderisinde de görebileceğiniz gibi piyasanın popüler analistlerinden Byzantine General, Bollinger Bands göstergesinin büyük bir artış sinyali verdiğini ifade ediyor.

Bitcoin Fiyatı

Yapılan açıklamalara göre bu fiyat hareketinden faydalanacak olan kişiler, Bitcoin alıcıları olacak. Çünkü fiyat artışa geçmeden önce alım yapmak isteyen kişiler muhtemelen 9.500 dolarlık seviyeden işlem gerçekleştirmek isteyecek. Bu durum da normal piyasa koşullarında beraberinde bir fiyat artışını getirebilir.

Bununla birlikte bir analiste göre Bitcoin’in 4 saatlik mumu 9.500 doların üst seviyelerinde kapatması da 10.000 doların kapılarını aralayabilir.

Ayrıca piyasanın önemli analistlerinden Michael van de Poppe da Bitcoin’in 10.000 dolara doğru çıkma ihtimalinin yüksek olduğunu ifade etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.