Ethereum’u Unutun! Merge, Az Bilinen Bu Altcoin’i Uçurabilir!

 Bitcoin (BTC) 18.000 dolar seviyesine düşerken, popüler bir analist ralli beklediği 2 altcoin projesini paylaştı. 
13:40
7 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

 Bitcoin (BTC) 18.000 dolar seviyesine düşerken, popüler bir analist ralli beklediği 2 altcoin projesini paylaştı.

Lido DAO (LDO), Bu Seviyeleri Görebilir!

Kripto para piyasası yine sert bir düzeltme yaşarken, Coin Bureau YouTube kanalının sunucusu, Cardano  (ADA) ve ilginç bir altcoin projesi için ralli öngörüyor. Kıdemli analist 2,1 milyon YouTube abonesine, Cardano’nın Vasil Hard Fork güncellemesinden önce mevcut seviyelerden yaklaşık %20 oranında değer kazanacağını söyledi. 22 Eylül’de hayata geçmesi planlanan Vasil hard fork, Cardano’nun ölçeklenebilirliğini iyileştirmeye ve işlem maliyetlerini düşürmeye yönelik büyük bir adım olacak. Analiste göre, güncellemenin tarihinin belirlenmesi büyük önem teşkil ediyor. Bu yüzden, ADA’nın değer kazanması kaçınılmaz. Stratejist, ADA için 0.60 dolar seviyesini öngörüyor. Cardano, an itibariyle 0.49 dolardan işlem görüyor.

Coin Bureau sunucusu daha sonra Ethereum (ETH) tabanlı stake protokolü Lido DAO’ya (LDO) dikkat çekiyor. Analiste göre, Lido DAO, Ethereum Merge güncellemsinden önce %50 oranında yükselebilir. Ethereum’da büyük gün yaklaşırken LDO da fiyat üzerinde belirleyici faktör olan Lido Finance’a odaklandı. Bunun nedeni, Lido Finance’in ETH’yi stake etmek için kullanılması. Lido, ayrıca düşük ücretli stake ve Ethereum’da ek gizliliği artırmak için Aztec Network ile ortaklık kurdu. Bu nedenle, Merge güncellemesi LDO fiyatını sürpriz seviyelere taşıyabilir.  Lido DAO, an itibariyle 2.20 dolardan işlem görüyor.

Yatırımcı, Merge İçin Hazırlanıyor

Merge, Ethereum ağını iş kanıtı (PoW) konsensüs modelinden hisse kanıtı (PoS) modeline geçirecek. Güncellme ekosistemdeki enerji tüketimini %99,95 oranında azalttığı için daha fazla yatırımcının ve kurumsal şirketin ETH’ye yönelmesi bekleniyor. Merge ayrıca, Ethereum’un arz ve talep dinamiklerini değiştirmeyi ve daha deflasyonist hale getirmeyi vaat ediyor.

Araştırmacı gazeteci WuBlockchain bugün paylaştığı bir tweette, 1 Eylül’de 94 binden fazla ETH’nin stake edildiğini bildirdi. Bu, Mayıs ayından bu yana tek bir günde stake edilen ETH sayısı bakımından yeni bir rekor oldu. Oklink verilerine göre, 1.543,51 dolar fiyatla 94.997 ETH stake dildi. Ethereum 2.0 stake sözleşmesindeki ETH miktarı yaklaşık 13.522 milyona yükseldi. Uzmanlara göre stake edilen ETH’deki artış, yatırımcıların Merge öncesinde ve sonrasında ETH fiyatında artış beklediğine işaret ediyor. Ancak, Fed hala önemli bir risk teşkil ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar