Terra Classic Kritik 2 Tarihi Açıkladı: LUNC Fiyatı Ay’a Çıkabilir!

Terra Classic (LUNC), yakım, staking, yeni projeler ve sosyal medya faaliyetleri sayesinde kripto para piyasasına meydan okuyor. 
15:15
7 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Terra Classic (LUNC), yakım, staking, yeni projeler ve sosyal medya faaliyetleri sayesinde kripto para piyasasına meydan okuyor.

Bu Tarihler, Neden Önemli?

Terra Classic (LUNC) yakım faaliyetlerini izleyen Twitter hesabı ‘LUNC Burn’, dün paylaştığı bir tweet’te, LUNC için %1,2 vergi/yakım teklifinin 10 Eylül’de oylamaya sunulacağını ve onaylanması halinde 20 Eylül’de etkinleştirileceğini açıkladı. Teklife göre, hem alım hem de satım olmak üzere tüm LUNC işlemlerinde %1,2 vergi/yakım uygulanacak. Tüm işlemlerde, ilgili tokenlerin %1,2’si yakılacak. Analistlere göre, yakım işlemi LUNC tokenlerinin piyasada azalmasına ve dolayısıyla da fiyat artışına neden olabilir. Arzdaki düşüş, talepte artış anlamına gelir. Geçmiş veriler böylesi bir durumda token fiyatlarının ivme kazandığına işaret ediyor. Ancak, toplam LUNC token arzı 10 milyar LUNC’e ulaştığında bu yakma mekanizmasına son verilecek. Bundan sonra, arzın sabit kalması bekleniyor.

LUNA Burn’ün açıklamaları, önde gelen Terra Classic topluluğu  TerraRebel’de heyecan yarattı. Dün bir tweet’te grup, kullanıcıları vergi teklifinin bir hafta içinde oylamaya hazır olmasını beklemeleri konusunda bilgilendirdi. MEXC Global dahil olmak üzere iki borsa teklifi desteklediğini açıkladı. Özellikle, MEXC, teklife destek göstermek için iki haftalık etkinliğinin bir parçası olarak, işlem ücretlerinde yaklaşık 48 milyon LUNC yaktı. Ancak teklif, LUNC işlemlerini daha pahalı hale getirdi. LUNC işlemlerini vergilendirme fikri ilk olarak Haziran ayında ortaya çıktı. Ancak, topluluk üyesi Edward Kim’in bu ayın başlarında yaptığı daha kapsamlı bir teklif, ilgi gördü. LUNC DAO, kısa süre önce LUNC topluluk üyelerinin Terra’nın kurucusu Do Kwon ile aralarındaki buzları eritmeye başladığını açıkladı.

Teklif, LUNC Fiyatını Etkileyebilir!

LUNC, dün bir günde %70’in üzerinde değer kaydetti. LUNC fiyatı, topluluğun yakım ve stake etme faaliyetleri sayesinde ivme kazandı. LUNC, son bir haftada %180 arttı. Ralli, LUNC fiyatını haftalık en düşük seviyesi olan 0,001524 dolardan 0,000447 dolara kadar yükseltti. Topluluk LUNC fiyatını 0,0005 doların üzerine çıkarmayı hedeflerken, günlük işlem hacmi de 2 milyar doların üzerine çıktı. Topluluk, mevcut ralli devam ederse, 0,01 dolarlık kısa vadeli hedefin bu ay mümkün olabileceğine inanıyor.

Topluluk şimdiye kadar 3.5 milyardan fazla token yaktı ve 528.8 milyardan fazla LUNC stake etti.   Aslında, kripto para borsası KuCoin’de LUNC tokenlerinin bitmesiyle birlikte, 1 milyar doların üzerinde işlem hacmi yalnızca Binance’den geldi.   Son zamanlarda Terra, fiyatlarının önemli ölçüde yükselmesinin nedeni, yönetim teklifleri, güncellemeler, yakım ve staking  gibi faktörler oldu. Terra, topluluğu tüm yönetişim etkinlikleri hakkında bilgi sunan yeni bir Yönetişim Uyarı Botu’nu kullanıma sundu. Merakla beklenen %1,2 yakım vergisi teklifi, LUNC’un yanma oranını artıracak. Bu nedenle, uzmanlar Terra Classic‘e rallinin devam edeceğini vurguluyor. Bu arada, LUNA ve USTC de sırasıyla %9 ve %26 artarak ivme kazanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar