X


Ethereum Yorumları: ETH Almalı Mı, Satmalı Mı?

Ethereum, son düşüşün ardından yönünü yukarı çevirdi ve 3.000 dolarlık önemli seviyenin üzerine yükseldi. ETH’da sıradaki hedefler...
09:20
27 Eylül 2021

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), Çin’in tüm kripto para birimi işlemlerini yasakladığını duyurmasının ardından tüm piyasa ile birlikte gerileme yaşadı. Ancak Çin FUD’si kısa sürdü ve piyasa toparlandı. ETH da Eylül ayındaki en düşük seviyenin yaklaşık %18 üzerinde olan 3.120 dolara yükseldi.

ETH Fiyat Beklentileri

Ethereum geçtiğimiz hafta 2.600 dolara kadar geriledi. Çin haberi ise ETH fiyatının 2.735 dolara geri çekilmesine sebep oldu. Ancak grafiklere göre, MACD bir yükseliş sapma modeli oluşturuyor. Ayrıca 25 ve 50 günlük üste ortalamaların da üzerine çıkıldığı görülüyor.

Dolayısıyla Eylül ayının son haftasında ETH’un 4.000 dolara doğru artışa geçebileceği ifade ediliyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 3.126 dolardan işlem gören en büyük altcoin, ilk olarak 3.250 dolardaki direnci ve ardından 3.600 dolardaki direnci kırmalı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak analistlerin büyük çoğunluğu ETH fiyatının yıl bitmeden 5.000 doları aşacağını düşünürken bazı isimlerin 10.000 doları göreceğini belirtmek gerekiyor. Dolayısıyla şu anda piyasada beklentiler pozitif yönde.

ETH Almalı Mı Satmalı Mı?

Geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşler pek çok analist için bir satın alma fırsatıydı ve değerlendirilmesi gerekiyordu. eğer yükseliş beklentileri gerçekleşirse ve ETH fiyatı 5.000 dolara doğru harekete geçecekse bugünkü seviyeler iyi bir satın alma fırsatı olabilir.

Ancak bu noktada kripto para piyasalarında her zaman yükselişler kadar düşüşlerin de ihtimal dahilinde olduğunu unutmadan alım satım yapmak gerekiyor. Ayrıca yatırım stratejilerinin de bu noktada önemli olduğunu unutmamak gerek.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar