X


Kripto Paralar Haftaya Yeşil Başladı: Bitcoin ve Altcoin’ler Yönü Yukarı Çevirdi

Oldukça zor geçen bir haftanın ardından Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinin yeniden yükselişe geçtikleri görülüyor. 
08:34
27 Eylül 2021

Zorlu geçen bir haftanın ardından kripto para birimlerinin haftaya oldukça iyi başlangıç yaptıklarını ifade edebiliriz. Bu sefer Çin’in yarattığı FUD kısa sürede son erdi ve Bitcoin başta olmak üzere piyasanın yüzü yeniden yukarı döndü.

Bitcoin 45.000 Dolar Yolunda

Yazının yayına hazırlandığı sırada 44.100 dolar üzerinde işlem gören lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta 39.500 dolara kadar gerilemişti. Daha sonra hafta devamında beklenen gelişmeler BTC fiyatını baskılamış ve son olarak Çin’den gelen haber ile fiyat 40.000 dolarlık seviyelere gerilemişti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

44.000 doların üzerinin görülmesi ile birlikte Bitcoin’in ilk hedefinin 45.000 dolar olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. 45.000 dolar üzerinde ise ilk direncin 47.000 dolar seviyesinde olabileceği düşünülüyor. 50.000 doların kırılması ise Ekim ve Kasım aylarında gerçekleşmesi beklenen ralli için önemli bir sinyal olabilir.

Altcoin’ler de Son Durum

Bilindiği gibi Bitcoin ve altcoin’ler genel itibari ile birlikte hareket ediyor. Dolayısıyla şu anda altcoin’lerde de yukarı yönlü hamleler görülüyor. Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), son 24 saat içinde %9’un üzerinde artış yaşayarak ilk on kripto para birimi içinde en iyi performans sergileyen coin oldu. Yazının kaleme alındığı an itibari ile ETH 3.129 dolardan işlem görüyor.

Bunun yanında son 24 saat içinde nispeten stabil kalırken, Ripple (XRP) %5 ve Solana (SOL) %6 artış kaydetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI