X


Lark Davis 2021 Son Çeyreğinde Mega Boğa Bekliyor! İşte Gerekçeleri

Ünlü analist yıl sonu için mega boğa bekliyor. Peki olumsuz senaryo yok mu? Elbette var, işte detaylar!
22:20
26 Eylül 2021

Birçok uzman isim yıl sonu için sayısız tahminde bulundu. Ancak genelinin ortak paydası Bitcoin (BTC) fiyatının yıl bitmeden altı haneli rakamları göreceği şeklinde, peki Bitcoin (BTC) güncel fiyatına göre %250 artabilecek mi? Lark Davis buna inananlar arasında yer alıyor, popüler kripto para analisti 2021 yılının son çeyreğinde güçlü bir yükseliş bekliyor.

Bitcoin (BTC) Yıl Sonu Tahmini

Lark Davis son 8 yılın ay bazlı fiyat hareketlerini içerek bir tablo paylaştı. Tabloya göre 8 yılın 6’sında Bitcoin (BTC) çift haneli yükselişler yaptı. Hatta 2013 yılının en büyük yükselişi de Kasım ayında olmuştu. Bunun dışında geçtiğimiz yılın son çeyreği tamamen yükselişle geçti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ekim ayında genellikle yükseliş olduğuna değinen Davis bunun tekrar edebileceğine inanıyor. Çin krizi ve diğer tüm olumsuzluklara rağmen ünlü analist bu yıl 2013 yılına benzer bir döngüde olduğumuzu savunuyor.

Bitcoin (BTC)’in Nisan ayında zirveye çıkması pek mantıklı gelmiyor, daha büyük olasılıkla 2021 sonu veya 2022 başında gerçek zirveyi göreceğiz”.

Zincir üstü verilere göre Bitcoin için her şeyin yolunda gittiğini savunan analist borsalardaki kıtlığın fiyatta daha büyük bir artışı tetikleyeceğini düşünüyor.

Bitcoin İçin En Büyük Katalizör

Kim tarafından başvuru yapıldığı fark etmeksizin SEC tarafından onaylanacak bir Bitcoin ETF’sinin fiyatın ihtiyacı olan desteği sağlayacağını söyleyen Davis, insanları piyasalara çekmenin en iyi yolu olarak bunu görüyor.

“Bunun olacağının elbette garantisi yok ancak vadeli işlemler destekli bir ETF bile olsa ben piyasanın olumlu tepki vermesini bekliyorum. Söylentilere göre bu onay Ekim ayı bitmeden gelecek”.

FOMO oluşturacak derecede büyük şirketlerin yapabileceği alımları da bu kapsamda değerlendiren Davis yakın zamanda Ripple’ın davadan zaferle çıkacağına da inanıyor. Eğer böyle bir şey olursa sadece XRP yatırımcıları için değil tüm kripto para piyasalarını rahatlatan güzel gelişmeyle karşılaşırız. Düzenleyicilerin kripto paralar konusunda daha net söylemlere geçmesi ve somut adımlar atması da piyasayı destekleyebilir.

Peki olumsuz senaryo yok mu?

Bitcoin (BTC) ETF onaylanmaz, SEC borsalara ve stablecoinlere güçlü bir savaş açarsa bizi zor günler karşılar. Evergrande konusu önemini koruyor, üstelik FED’in daralması piyasaları olumsuz etkileyebilir”.

Evet önümüzde önemli tarihler var, Evergrande konusu önümüzdeki aylarda netleşecek. Eğer Çin hükümeti elini taşın altına koymazsa küresel piyasalar ciddi sorunlar yaşayacak, elbette kripto paralar da riskten kaçan yatırımcılardan payına düşeni alacak. FED’in tahvil alımlarını azaltmasıyla ilgili somut adımları önümüzdeki toplantıda duyurması da piyasaları baskılayabilir. Daha kötüsü SEC tarafından gelen olumsuz haberler olacaktır. Böyle bir durumda mega boğa beklerken 2 yıla kadar sürebilecek bir ayı sezonuna da girebiliriz.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar