Bitcoin Cash (BCH), Cosmos (ATOM) ve Chainlink (LINK) Fiyat Analizi

Bitcoin Cash (BCH), Cosmos (ATOM) ve Chainlink (LINK) için kritik seviyeler önemini koruyor.
21:41
26 Eylül 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bugün gelen Huobi haberi birçok kripto paranın ciddi düşüşler yaşamasına sebep oldu. Bitcoin (BTC) öncülüğünde toparlanan piyasa Bitcoin Cash (BCH) ve Cosmos (ATOM) zararlarının bir kısmını telafi etti. Peki güncel fiyat tahminleri neler ve hangi seviyelerin yakından takip edilmeli?

Bitcoin Cash (BCH)

Fiyat bugün 480 dolara kadar gevşedi, şu an ise 510 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Akşamüzeri toparlanan Bitcoin (BTC) fiyatı dip destekleri gören altcoinleri de büyük ölçüde rahatlattı. Fiyatın aşağı yönlü güncel destekleri 503 ve 449 dolar seviyeleridir.

Dört saatlik grafikte SMA-20 altında olan fiyat satış baskısının kırılamadığını da teyit ediyor. Satıcılar halen baskın konumda ancak RSI bunun bir miktar zayıflama eğiliminde olduğunu gösteriyor. Fiyatın yukarı seyrine devam etmesi halinde sırasıyla Bitcoin Cash (BCH)’in 554 ve 598 dirençlerini aşması gerekecek. Piyasanın genel yönüne bağlı olarak kısa vadeli alımlarda buradan kar satışları yapılabilir.

Cosmos (ATOM)

Bugün 35 dolar desteğine kadar gevşeyen Cosmos (ATOM) fiyatı nihayet toparlanıyor. Günü %2’ye yakın yükselişle 40,36 dolardan devam ettiren Cosmos (ATOM) 41,7 seviyesinden geri döndü. Hali hazırda önemli direnç olan 40,93 seviyesinin yakınındayız.

Bugün kırdığı direncin kalıcı olarak üzerinde kalabilirse son birkaç ayın en yüksek seviyesi olan 44,4 dolar yeniden görülebilir. Dört saatlik grafikte satış baskısı devam ediyor. Ancak fiyatın dirence yakın seyretmesi ani yukarı hareketlerin yaşanmasına sebep olabilir. Hareketli ortalamalar büyük oranda yükseliş sinyali gönderiyor. Mevcut seviye giriş için makul görünmese de kar almak için dirençleri takip edebilirsiniz.

Chainlink (LINK)

Bugünün en fazla kazandıranlarından biri Chainlink (LINK) oldu. Gün içinde 22 dolardan 25,3 dolara kadar dalgalı seyreden fiyat piyasanın genel toparlanmasından payını aldı. Yukarı yönlü hareketin devam etmesi halinde 27,7 ve 30,03 dirençlerinin kırılması gerekiyor.

Şimdilik SMA-20 çizgisi korunuyor yükseliş için alıcılar baskı kurmaya devam ediyor. MACD ve Stoch RSI alıcıların gücünü teyit ediyor. Olası bir satış baskısı fiyatı 24,45 ve 22,5 desteklerine düşürebilir. Yazı hazırlandığı sırada 24,45 desteği satıcılar tarafından zorlanmaya başladı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar