X


Ethereum Vadeli İşlemleri Bitcoin Fiyatını Artırabilir Mi?

Tom Lee Ethereum vadeli işlemleri hakkında ilginç açıklamalarda bulundu.
16:00
2 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin boğası Tom Lee Ethereum vadeli işlemlerinin Ethereum için kötü, Bitcoin için iyi sonuçlar doğurabileceğini düşünüyor.

Fundstrat CEO’su Tom Lee’nin Bitcoin hakkında son derece optimist olduğu biliniyor. Belirli aralıklarla Bitcoin için 25 bin dolar tahminini yineleyen Lee şimdi de BTC’nin değer kazanmasını hızlandıracak ilginç bir sebep gösterdi: Ethereum vadeli işlemleri.

Ethereum’a zarar veren…

Geçtiğimiz günlerde CBOE’nin Ethereum vadeli işlemleri üzerinde çalışmalara başladığını okurlarımıza aktarmıştık. Lee bu gelişmenin Ethereum’a zarar verebileceğini düşünüyor.

Lee’ye göre bunun temel sebebi ayıların Ethereum’a karşı bahis yapabilecek olması. Bu da fiyatı biraz aşağı çekebilir. Lee düşüncesine destek olarak Bitcoin vadeli işlemlerinin başlamasıyla BTC fiyatının ciddi ölçüde düşmesini örnek gösterdi.

…Bitcoin’e iyi gelebilir

Lee Ether vadeli işlemlerinin Bitcoin’in üzerindeki baskıyı biraz olsun hafifletebileceğini düşünüyor. Yani ayıların BTC’den vazgeçip ETH’e odaklanacağını ima ediyor. Lee’nin sözlerine kulak verelim:

Aralık ayından beri eğer bir yatırımcı kripto konusunda ayı tahmini yaptıysa ancak Bitcoin sahibi olmak istemediyse Bitcoin’de kısa vadeli işlem yapabiliyordu. Şimdi bunu ETH’de yapabilecekler, yani BTC’deki kısa vadeli işlemlerin sayısı düşecek.

Lee’nin tahminlerinin başarılı olup olmayacağını takip etmek muhakkak ki ilginç bir deneyim olacak.

Son olarak bugün piyasaların hareketli olduğunu görüyoruz. 7.300 doların üzerine çıkan BTC haberimizin hazırlandığı sırada %2,57 artışla 7.251 dolardan işlem görüyor. ETH ise %2,26 artışla 292 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: livebitcoinnews.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar